Ondřej Synek se probojoval do dalšího finále

14.9.2018

Foto Detlev SeybFoto Detlev Seyb
Foto Detlev Seyb
Foto Detlev SeybFoto Detlev Seyb
Foto Detlev Seyb
Foto Detlev SeybFoto Detlev Seyb
Foto Detlev Seyb

V pátečních závodech se nejvíce dařilo Ondřeji Synkovi, kterému se jako jedinému ze tří českých lodí podařilo postoupit do finále! Obhájce titulu předvedl další ze svých profesorských výkonů a celý závod soupeřil jen s jedním protivníkem. Spolufavorit celého mistrovství světa Oliver Zeidler útočil a chtěl moc toto semifinále vyhrát. Pětinásobný mistr světa jej nechal jet na prvním místě 1500m, pak však zrychlil a dostal se před mladého Němce. „Posledních tři sta metrů jsem věděl, že je rozhodnuto. Už jsme byli oddělení, nebylo kam se hnát,“ popsal závěr závodu Ondřej Synek. V neděli nastoupí skifař pražské Dukly do finále s cílem vybojovat rekordní šestý titul mistra světa.

Dalším dvěma lodím se bohužel nástrahami semifinále prokousat nepodařilo. Dvojkskif žen i dvojka bez kormidelníka toužily po prvním světovém finále. Obě lodě nechtěly ponechat nic náhodě a svá semifinále začaly výborně. Lenka Antošová s Kristýnou Fleissnerovou bojovaly jako lvice a přetahovaly se s Kanaďankami o vedení. V polovině trati svítila u jejich lodě jednička. 500 m před cílem jely na druhém místě těsně pronásledovány dalšími posádkami. V posledních pár set metrech však měly jejich soupeřky o trošičku více sil a veslařky Slavie se propadly na páté místo. K postupu do vysněného finále jim chybělo pouhých 0,99 s. Přestože extrémně vyrovnaný závod nedopadl pro české veslařky šťastně, Kristýna Fleissnerová jej hodnotila jako jeden z nejlepších ve společné kariéře s Lenkou.

Ani dvojce bez kormidelníka se nepodařilo udržet nadějně rozjetý závod až do cíle. Lukáš Helešic s Jakubem Podrazilem více jak polovinu trati veslovali na krásném třetím místě. Přibližně 750m se však něco zlomilo a čeští veslaři začali v krajní dráze ztrácet. Do cíle dojeli pátí s velkým odstupem na postupové pozice. Jejich výkon pravděpodobně ovlivnily zdravotní komplikace Jakuba Podrazila, jenž po MS dostane výsledky vyšetření, které absolvoval před tímto šampionátem.

Poslední českou lodí v dnešním programu byla párová čtyřka lehkých vah. Čtveřice Jiří Kopáč, Jan Vetešník, Milan Viktora, Jan Cincibuch toužila po medailovém úspěchu. Finálový závod jim však nevyšel úplně podle představ a stříbrní medailisté z Mistrovství Evropy v Glasgow dojeli na šestém místě.

Zítra se tři české lodě pokusí dosáhnout na co nejlepší umístění ve finále B. Párová čtyřka žen bude závodiit ve finále C.

Sobotní program českých posádek

M2- FB8:46 HUNCZE GBRSRBRSABLR
LM2x FB9:02 CZE UKRGBRPOLAUTJPN
M4- FB9:18 SUICZE RSAPOLBLRUKR
W4x FC14:25 NORFRACZE    

 

 

   

 

Český veslařský svaz (ČVS) > Reprezentace > Senioři > MS 2018 - Plovdiv > Novinky > Ondřej Synek se probojoval do dalšího finále

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne


 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352