Ondřej Synek se úspěšně vyhnul skifařskému masakru

12.8.2008 Přvzato z iDNES.cz

 

Peking (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - S naprostým přehledem si včera poradil se svojí čtvrtfinálovou rozjížďkou český skifař Ondřej Synek. Od poloviny trati suverénně vedl a zajistil si tak pro středeční semifinále výhodnější nalosování.Pouze pár desítek metrů po startu se dokázali soupeři držet tempa, které nasadil Ondřej Synek. Na pěti stech metrech jel s ním v závěsu už pouze Belgičan Maeyens se ztrátou tří desetin sekundy.

Na polovině trati byl Synkův náskok téměř sekundu, v cíli byl dřív o tři. "Hlídal jsem si, abych vyhrál," popsal taktiku Synek, který byl spokojený s podmínkami závodu.

"Jelo se mi dobře, protože bylo o deset stupňů méně než o den dřív," hlásil. "Byla i nižší vlhkost, vzduch se po dešti vyčistil. Dá se říci, že podmínky byly ideální a vyhovovaly mi."

Ideálních podmínek využil k ušetření sil pro další boje na olympijském kanále. "Jel jsem v normální tempu. Akorát jsem nedával žádné nástupy a nejel jsem finiš. V tom byla ještě určitě rezerva," ví český reprezentant.

Synkovi pomohla k optimálnímu výkonu i zdánlivá maličkost. Ostříhání mozolů na dlaních. "Neklouzalo mi to tolik, jako minule," přiznal.

"Mozoly se drolí a pak se vytvoří v dlani s potem takové mejdlíčko, po kterém veslo klouže. Mám na to speciální nůžky a teď mám krásné ručičky," smál se.

Skifař připustil, že situaci trochu podcenil. "Myslel jsem, že to bude v pohodě, vůbec jsem mozoly neřešil. Při tréninku jsem zastavil, opláchl ruce a jel dál. To při závodě nejde."

Výhra ve čtvrtfinále vykouzlila na skifařově tváři absolutní pohodu. Pro středeční semifinále si zajistil zřejmě snadnější soupeře.

"S trenérem jsme si spočítali, že jako vítěz bych měl mít lehčí semifinále. Být druhý nebo třetí, šel bych do jízdy, kde bychom byli čtyři silní a to by mohl být masakr. Proto jsem chtěl každopádně vyhrát."

Semifinálovou jízdu pojede Ondřej Synek ve středu 13. srpna v 10.00 hodin středoevropského času.

Český veslařský svaz (ČVS) > O veslování > Média > Napsali o veslování > Rok 2008 > Ondřej Synek se úspěšně vyhnul skifařskému masakru

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352