Šest českých veslařů bude závodit ve vlnách Tyrhénského moře

22.10.2020

Pátečními rozjížďkami odstartuje ve vodách Tyrhénského moře European Rowing Coastal Challenge 2020. Soutěže u pláže Marina di Castagneto jsou rozděleny na dvě části. V pátek a v neděli pojedou seniorští veslaři vytrvalostní závod se startem na otevřené vodě a cílem na pláži. Sobotní program vyplní beach sprinty seniorů i juniorů. Zkušenosti s veslováním v mořských vlnách, které bude v roce 2024 zařazeno do programu olympijských her v Paříži, odjelo pod vedením Libora Kubrychta sbírat také několik českých závodníků.  

Zoom gallery

Český veslařský svaz vyslal na Apeninský poloostrov šest svých zástupců. Na Jana Fleissnera a Radku Novotníkovou čeká víkendový dvojboj. Oba nastoupí jak do vytrvalostního závodu, tak do sobotních sprintů. V obou případech je čeká silná konkurence. Sprint i dlouhý závod pojede například úřadující mistr světa v obou disciplínách Adrian Miramón Quiroga ze Španělska a Diana Dymchenko. Ukrajinská skifařka ovládla poslední tři světové šampionáty ve veslování na moři na šestikilometrové trati.

Soubor:start_list_23-10-2020.pdfPopis:Startovní listina 23. 10. 2020

Juniorský tým, který je složen z účastníků zářijového Mistrovství Evropy juniorů 2020 v Bělehradě, nastoupí do sobotních sprintů. Magdalena Novotná a Jiří Oppitz si svoji premiéru v plážových sprintech odbydou na skifech. Veronika ČinkováMartinem Vakočem spojí své síly v mixovaném dvojskifu.   

Ve startovní listině najdeme také dvojici z ČVK Pardubice. Kateřina PříhodováMarkem Vágnerem jsou přihlášeni do mixovaných dvojskifů seniorů na dlouhé trati i ve sprintu. Bohužel však do Itálie odcestovat nemohli. 

Více informací o European Rowing Coastal Challenge 2020 v Toskánsku najdete na webových stránkách této soutěže.

Reprezentační tým

W1x - vytrvalostní závod, Beach Sprint

Radka NOVOTNÍKOVÁZoom gallery
Radka NOVOTNÍKOVÁ

M1x - vytrvalostní závod, Beach Sprint

Jan FLEISSNERZoom gallery
Jan FLEISSNER

JW1x - Beach Sprint

Magdalena NOVOTNÁZoom gallery
Magdalena NOVOTNÁ

JM1x - Beach Sprint

Jiří OPPITZZoom gallery
Jiří OPPITZ

JMix 2x - Beach Sprint

Veronika ČINKOVÁZoom gallery
Veronika ČINKOVÁ
   Martin VAKOČZoom gallery
Martin VAKOČ


Český veslařský svaz (ČVS) > O veslování > Příbřežní veslování > Šest českých veslařů bude závodit ve vlnách Tyrhénského moře

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne           

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352