Osmiveslice juniorek zajela nejlepší světový čas

10.8.2018

Foto Ondřej KroutilFoto Ondřej Kroutil
Foto Ondřej Kroutil
Foto Ondřej KroutilFoto Ondřej Kroutil
Foto Ondřej Kroutil
Foto Ondřej KroutilFoto Ondřej Kroutil
Foto Ondřej Kroutil
Foto Ondřej KroutilFoto Ondřej Kroutil
Foto Ondřej Kroutil

Páteční den začal pro českou juniorskou výpravu skvěle. Hned na začátku programu se na start opravné jízdy postavila čtyřka s kormidelnicí. Posádka kormidlovaná Lucií Novákovou potřebovala k postupu do finále dojet do čtvrtého místa. Stačilo tedy porazit jednu loď, což se zdá jako snadný úkol. Lehké to však vůbec nebylo, což dokazují výsledky této opravné jízdy! Rozdíly mezi jednotlivými loděmi byly celý závod velmi těsné. Naše čtyřka se však na všech mezičasech držela na jedné z postupových pozic. Ve strhujícím finiši čtyř lodí si naše veslařky sáhly na úplné dno a ke svému překvapení vybojovaly skvělé třetí místo. Na finále se kromě Lucky mohou těšit také Ellen Michaeli, Natálie Chourová, Sarah Erika Pechová a strokyně Barbora Podrazilová.  

Druhá jízda na tomto šampionátu a druhý parádní výkon! Jakub Kyncl s Janem Vackem zatím jezdí na domácím mistrovství světa jako staří mazáci. Mladí veslaři stejně jako ve středu výborně odstartovali a rozhodující náskok si vypracovali už na první pětistovce, kde měli k dobru téměř 2s. Podobný náskok si dovezli před druhými Poláky i do cíle. Už jen jeden krok zbývá těmto hochům z Blesku a Slavie do vysněného finále!

Po nich se ke svému prvnímu startu na domácím mistrovství světa připravila osmiveslice děvčat, která má před sebou nelehký úkol. Děvčata však ukázala, že jsou odhodlaná tuhle výzvu splnit. Po skvělém výkonu v eliminační jízdě se ukázal zisk třetí zlaté medaile v řadě jako velmi reálný. Česká osmiveslice si hravě poradila se všemi soupeřkami a k tomu vytvořila nejlepší světový juniorský čas v této kategorii, 6:13,04.

Díky chvílemi silnému povětru dnes padlo více světových časů. Dánské párovce juniorů se povedlo vylepšit nejlepší světový výkon dokonce v opravné jízdě, když časem 5:52,45 o 0,51s posunula nejlepší čas Italů z Plovdivu 2012. Také Moritz Wolff zajel světové maximum. Německý skifař vylepšil dva dny starý čas svého konkurenta Clarka Deana přesně o 2s na 6:50,20. Na skifu se dařilo také Gabrielu Mahlerovi, jenž jel už třetí závod ve třech dnech. Skifař ČVK Praha s přehledem vybojoval druhé postupové místo a může se připravovat na zítřejší semifinále.

Jediný dnešní nezdar českého týmu přišel v úplně posledním závodě, ve kterém neuspěla osmiveslice juniorů. Kluci se snažili a bojovali, na soupeře však nestačili a po polovině trati začali výrazně ztrácet. K postupu potřebovali dojet druzí, ale nakonec projeli cílem až jako šestí. V nedělním finále B však budou mít šanci napravit dojem z račického šampionátu.

Obsáhlejší reportáž z pátečního dne najdete na RowingRačice.

Fotky z dnešního dne naleznete opět ve fotogalerii.

 

Český veslařský svaz (ČVS) > Reprezentace > Junioři > MS juniorů Račice 2018 > Novinky > Osmiveslice juniorek zajela nejlepší světový čas
Stránka nebyla nalezena.

Stránka, kterou hledáte, byla pravděpodobně odstraněna, byla změněna její adresa nebo je dočasně nedostupná.
Stránka nebyla nalezena.

Stránka, kterou hledáte, byla pravděpodobně odstraněna, byla změněna její adresa nebo je dočasně nedostupná.
Mapa stránek

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne


 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352