Ostravští veslaři sbírali medaile na sprintech v Trakajích

4.7.2018

O uplynulém víkendu proběhly na jezeře Galve v litevských Trakajích tradiční sprinterské závody Rowing masters sprints 2018, kde jsme měli zastoupeny i naše barvy. Sice v malém počtu, ale za to s velkými úspěchy. Naši veslaři si vezou z Trakaje hned čtyři pódiová umístění.

Závodit se začalo již v pátek, kdy to cinklo hned 2x. Poprvé v závodě skifu žen Eva Černáková získala bronzovou medaili v katergorii C a v zapěti také na skifu Vojtěch Černák vyhrál zlatou medaili v kategorii D (oba VK Perun Ostrava). 

Celé závody provázely nelehké povětrnostní podmínky. V pátek se sice teploty vyšplhaly až na 31°C ve stínu, ale vítr o sobě dával pořádně vědět. A že to nepřinese nic dobrého, se ukázalo hned následující den. Teploty klesaly a vítr sílil.

V sobotu Vojtěch Černák nastoupil na start v závodě skifu kategorie C, kde si chtěl poměřit síly s mladšími soupeři. Po opakovaném startu, kdy pro silný vítr nebylo možné regulerně závod odstartovat, byl závod zrušen a následně přesunut na následující den ráno v nadějí, že se počasí umoudři.

V neděli, kdy klesly teploty až na 11°C a vítr se nikterak neumoudřil, se Vojtěchu Černákovi nakonec podařilo v nelehkých podmínkách vybojovat stříbrnou medaili v kategorii C. A jako třešinku na dortu si z Trakaje odváží ještě i zlatou medaili v závodě mixu na dvojskifu společně s Evou Černákovou v kategorii C.

 

Český veslařský svaz (ČVS) > O veslování > Masters > Regaty > Ostravští veslaři sbírali medaile na sprintech v Trakajích
Stránka nebyla nalezena.

Stránka, kterou hledáte, byla pravděpodobně odstraněna, byla změněna její adresa nebo je dočasně nedostupná.
Stránka nebyla nalezena.

Stránka, kterou hledáte, byla pravděpodobně odstraněna, byla změněna její adresa nebo je dočasně nedostupná.
Mapa stránek

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne


 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352