Formát:
pdf
Velikost:
595kB

Dvě české posádky se představí ve finále Mistrovství světa juniorů 2019. Ke dvojce bez kormidelníka juniorek se dnes ráno přidala také párová čtyřka juniorů. Čtveřice Jakub Kyncl, Jan Vacek. Marek Diblík, Tomáš Zobal si v semifinále vedla výborně a ze třetího místa postoupila do boje o medaile.

Po skvělém startu se česká posádka usadila na prvním místě, ze kterého ji však brzy vytlačili dobře jedoucí Němci. „Do kiláku jsme byli druzí. Změnili jsme taktiku a jeli jsme rychlý první kilák. Pak nám to tam bohužel šoupli NZ,“ vysvětlil Jan Vacek rozdílnou strategii oproti rozjížďce. V poslední čtvrtině závodu se kluci museli vydat ze všech sil, aby odrazili ostrý atak Britů a udrželi si místo ve velkém finále. Zároveň však výrazně stahovali loď Nového Zélandu. „Ale stahovali jsme a posledních 500 jsme měli po Britech ze všech nejrychlejší!“ ocenil bojovnost své posádky Jan Vacek. Radost byla veliká: „Byli jsme pak fakt mrtví a teď regenerujeme. Ale skvělý závod a dopadl tak, jak měl. Jsme moc spokojení!“  A jak viděl průběh závodu Tomáš Zobal? „Dneska to bylo lepší! Fakt jsme to napálili, abychom si na ty Brity udělali co největší náskok do finiše a naštěstí nám to vyšlo,“ vyzdvihl strok posádky skvělý start a zároveň už vzhlížel k zítřejšímu finále: „ Navíc jsme si vyjeli nejlepší dráhu, tak jsem zvědavý, co s tím zítra dokážeme udělat.“

Také párová čtyřka juniorek Barbora Mátlová, Nikola Kropáčková, Zuzana Štěpánková, Simona Pašková bojovala o postup do finále. Po středečním vítězství v rozjížďce byla očekávání veliká. Děvčata vystartovala výborně a první polovinu tratě se držela na druhém místě za suverénně veslující německou posádkou. Ve třetí pěstistovce se před naši loď posunuly Švýcarky, které obhajují loňský titul z Račic. V poslední čtvrtině závodu výrazně zrychlila posádka Itálie, které zbyl dostatek sil na drtivý závěr. České veslařky bohužel nedokázaly na tento finiš zareagovat a propadly se na čtvrté místo. Postup jim tak unikl o 2,03s a zítra je čeká bojo o konečné 7. místo.

Čtvrtý závod ve čtyřech dnech absolvovala Barbora Podrazilová. Mladá skifařka vyrazila neohroženě za vítězstvím ve finále C. Více jak polovinu 2km trati se držela na vedoucí pozici. Pak však výrazně zrychlila veslařka Zimbabwe a probojovala se do čela. Závodnice z Afriky neustále navyšovala svůj náskok a dojela si pro vítězství. Bára díky druhé pozici vybojovala při své premiéře na skifu na velké akci 14. místo.

Více fotografií ze semifinálových i finálových závodů najdete ve fotogalerii

Na závěr se v neděli představí na Mistrovství světa juniorů v Tokiu tři české posádky:

Nedělní program českých posádek

JW4xFB2:05 SEČCHNFRANEDCZEGBRUSA
JW2-FA3:15 SEČITACHNGERCZEGREAUS
JM4xFA4:40 SEČCZEITACHIGERNZLRUS
Český veslařský svaz (ČVS) > Repre > Junioři > 2019 > MSJ 2019 - Tokio > Párová čtyřka juniorů bude v Tokiu bojovat o medaile!