Párová čtyřka mladíků zvolena nejlepší posádkou roku 2020

19.3.2021

📷 Detlev Seyb📷 Detlev Seyb
📷 Detlev Seyb
📷 Sára Meuerová📷 Sára Meuerová
📷 Sára Meuerová
📷 Detlev Seyb📷 Detlev Seyb
📷 Detlev Seyb
📷 Detlev Seyb📷 Detlev Seyb
📷 Detlev Seyb
📷 Detlev Seyb📷 Detlev Seyb
📷 Detlev Seyb

Rok 2020 byl i ve veslařském světě silně ovlivněn celosvětovou pandemií koronaviru. Kromě odložených olympijských her nebylo možné uspořádat ani jedno veslařské mistrovství světa. Přesto čeští závodníci dosáhli na skvělá umístění v rámci evropských šampionátů. Jejich výsledky se také promítly do tradiční ankety Veslař roku 2020.

Nejlepší veslařskou posádkou minulého roku byla zvolena párová čtyřka do 23 let! Čtveřice Václav Baldrián, Marek Diblík, Tomáš Šišma a Filip Zima perfektně zvládla Mistrovství Evropy do 23 let v německém Duisburgu a s přehledem si dojela pro zlaté medaile.

,,Titulu "Veslařská posádka roku 2020" si velmi považujeme! Ocitáme se tak ve vybrané společnosti vítězů této ankety, olympijských medailistů - Mirky Knapkové a Ondry Synka. To je pro naši mladou posádku do 23 let obrovská pocta. Bohužel nám virová prevence odepírá slavnostní večer, kde bychom si před zraky všech českých veslařů, trenérů , funkcionářů a médií užili svou chvilku slávy naplno. Dost možná by tradičně došlo na promítání našeho závodu s naším komentářem, jako tomu bývalo zvykem. I právě proto doufáme, že ještě někdy dokážeme ujet takový výsledek, abychom si toto milé uznání užili minimálně ještě jednou," neskrývali vítězové ve společném prohlášení nadšení z úspěchu v této anketě a zároveň mírné zklamání z absence slavnosního galavečera.   

Na stejném šampionátu se dařilo také Janu Cincibuchovi. Skifař lehkých vah skončil na druhém místě a připsal si tak třetí medaili z ME U23 v kariéře. Svěřenec Michala Vabrouška startoval také na seniorském Mistrovství Evropy 2020 v Poznani, kde obsadil 8. místo. V anketě Veslař roku 2020 se umístil na druhé příčce před dvojskifem žen. Kristýna Fleissnerová s Lenkou Antošovou, které patří mezi dvě české lodě kvalifikované na olympijské hry v Tokiu, vybojovaly v Polsku 4. místo.

Ocenění Trenér roku získal Jan Navrátil, jenž dovedl párovku mladíků k titulu mistrů Evropy. Další jeho svěřenec, Jan Fleissner, postoupil na stejném šampionátu do finále a obsadil šesté místo na skifu. „Dovolím si jménem jedné z dekorovaných posádek všem poděkovat za podporu a toto milé uznání. Vážíme si toho moc! O to víc, že ještě nešlo o “dospělou placičku“ či světovou. Slibujeme, že se budeme snažit navázat tak, aby i taková opět cinkla většímu plavidlu. Trpělivě na tom pracujeme. Ještě jednou díky a zachovejte nám přízeň,“ napsal po vyhlášení výsledků úspěšný trenér.

Osmiveslice juniorskou posádkou roku

Také mezi juniorskými posádkami měli hlasující z čeho vybírat. Na mistrovství Evropy této věkové kategorie se českým reprezentantům dařilo výborně. Stříbrné medaile si z Bělehradu přivezla osmiveslice juniorů. Sestava Vojtěch Šanda, Martin Sedlák, Filip Neuhort, Vít Baldinus, Filip Snášel, Jiří Oppitz, Matouš Dočekal, Ruslan Vikol a kormidelník Pavel Šalamun si díky tomuto úspěchu zajistila titul Juniorská posádka roku 2020. Na druhém místě se umístila párová čtyřka Jiří Ingr, Michal Zindulka, Jan Chlebovský, Adam Šnajdr, která v Srbsku dojela na bronzové pozici. Nepopulární čtvrté místo obsadila v Bělehradě párová čtyřka juniorek. V hlasování široké veslařské veřejnosti však byla čtveřice Simona Kohoutová, Alžběta Zavadilová, Magdalena Novotná a Veronika Činková zvolena třetí nejlepší juniorskou posádkou minulého roku. 

Vzhledem k vládním opatřením v boji proti koronaviru nebude uspořádán slavnostní galavečer, jak je zvykem. Ceny budou úspěšným veslařkám a veslařům předány individuálně z rukou předsedy Českého veslařského svazu nebo jeho místopředsedů.

Veslařský posádka roku 2020:

1.       Párová čtyřka U23 – Václav Baldrián, Marek Diblík, Tomáš Šišma, Filip Zima 

2.       Skif lehkých vah – Jan Cincibuch

3.       Dvojskif žen – Kristýna Fleissnerová, Lenka Antošová

Juniorská veslařská posádka roku 2020

1.       Osmiveslice juniorů – Vojtěch Šanda, Martin Sedlák, Filip Neuhort, Vít Baldinus, Filip Snášel, Jiří Oppitz, Matouš Dočekal, Ruslan Vikol, korm. Pavel Šalamun  

2.       Párová čtyřka juniorů – Jiří Ingr, Michal Zindulka, Jan Chlebovský, Adam Šnajdr

3.       Párová čtyřka juniorek – Simona Kohoutová, Alžběta Zavadilová, Magdalena Novotná, Veronika Činková

Trenér roku 2020

1.       Jan Navrátil  

2.       Josef Lukš

3.       Michal Vabroušek

Přehled vítězů ankety:
1987 - Kacovský (skif lehkých vah),
1988 - Chalupa (skif),
1989 - Chalupa,
1990 - Chalupa,
1991 - Chalupa,
1992 - Chalupa,
1993 - Chalupa,
1994 - Chalupa,
1995 - Chalupa,
1996 - Kacovský,
1997 - Kacovský,
1998 - Chalupa,
1999 - Vabroušek (skif lehkých vah),
2000 - Vabroušek,
2001 - Chalupa,
2002 - Chalupa,
2003 - Jirka, Vitásek, Kopřiva, Hanák (párová čtyřka),
2004 - Jirka, Karas, Kopřiva, Hanák (párová čtyřka),
2005 - Knapková (skif),
2006 - Knapková,
2007 - Synek (skif),
2008 - Synek,
2009 - Knapková,
2010 - Synek,
2011 - Knapková,
2012 - Knapková,
2013 - Synek,
2014 - Synek,
2015 - Synek,
2016 - Synek,
2017 - Synek,
2018 - Synek,
2019 - Synek,
2020 - Baldrián, Diblík, Šišma, Zima (párová čtyřka).
Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Párová čtyřka mladíků zvolena nejlepší posádkou roku 2020

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne           

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352