Párovka a dvojskif juniorů postupují přímo do semifinále MSJ 2021

11.8.2021

📷 Detlev Seyb📷 Detlev Seyb
📷 Detlev Seyb
📷 Detlev Seyb📷 Detlev Seyb
📷 Detlev Seyb
📷 Detlev Seyb📷 Detlev Seyb
📷 Detlev Seyb
📷 Detlev Seyb📷 Detlev Seyb
📷 Detlev Seyb
📷 Detlev Seyb📷 Detlev Seyb
📷 Detlev Seyb

Skvěle dnes vyšel českému výběru vstup do . Hned první posádka předvedla svoji rychlost a sílu. si od prvních temp budovala náskok a nenechala nikoho na pochybách, že jediné postupové místo bude patřit Česku. Čtveřice Jiří Ingr, Jan Čížek, Jan Koška, Adam Šnajdr suverénně zvítězila s více jak 7 s náskokem na druhé Iry a zajistila si den volna navíc před sobotním semifinále. „Nebylo to tak snadné, jak to vypadá. První kilák jsme jeli hodně dobře, druhej se nám to rozpadlo! Příště musíme líp, ale těšíme se na sobotu,“ překvapil po závodě strok posádky Adam Šnajdr, že výkon nebyl perfektní. Přesto ale loď vedená trenérem Pavlem Knobem zajela druhý nejrychlejší čas ze všech startujících.  

Přímý postup do sobotního semifinále vybojovali také kluci na . Jakub Sprinzl s Ondřejem Pecivalem se sice do poloviny trati pohybovali na čtvrté nepostupové pozici. Třetí pětistovku však zvládli výborně, poodjeli soupeřům ze Slovinska i Itálie a rozhodli o svém postupu. Svěřenci Jakuba Litery nestačili jen na posádku Francie, třetí Slovince za sebou nechali o 6 s a díky 2. místu se mohou stejně jako párovka v klidu připravit na sobotní boj o finále.

Poslední českou lodí ve středečním programu byl . Zuzanu Pazourkovou s Lenkou Studenou čekal stejně složitý úkol jako párovku juniorů. K přímému postupu do semifinále potřebovaly svoji jízdu vyhrát. Brněnské veslařky dojely na 3. místě a zítra je tak čeká opravná jízda. V nejpočetněji obsazené disciplíně si ale zajistily dobrou výchozí pozici do zítřejších opravek.

Zítra se poprvé na umělém kanále v Plovdivu představí také další dvě české posádky, párová čtyřka juniorek a osmiveslice juniorů.

Čtvrteční program českých posádek

JW4x 9:18H1RUSCZE GERHUNPOLCAN1 -> FA
2.. ->R
JM8+ 9:30H1CZE HUNGERBLRROU 1-2 ->FA
3.. ->R
JW2x 10:42R2ROUDENIRLCZE THA 1-2 ->SA/B
3.. ->SC/D
Český veslařský svaz (ČVS) > Reprezentace > Junioři > MSJ 2021 - Plovdiv > Novinky > Párovka a dvojskif juniorů postupují přímo do semifinále MSJ 2021

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne          

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352