Párovka juniorů bude dnes bojovat ve finále Mistrovství světa juniorů 2021

15.8.2021

📷 Detlev Seyb📷 Detlev Seyb
📷 Detlev Seyb
📷 Detlev Seyb📷 Detlev Seyb
📷 Detlev Seyb
📷 Detlev Seyb📷 Detlev Seyb
📷 Detlev Seyb

Párovka čtyřka juniorů navázala ve včerejším semifinále na středeční prvenství v rozjížďce a s přehledem postoupila do boje o medaile. Čtveřice Jiří Ingr, Jan Čížek, Jan Koška, Adam Šnajdr se v první polovině trati přetahovala o vedení s lodí Itálii, v druhém kilometru se však našim veslařům podařilo poodjet a do cíle si přivezli více jak sekundový nákok. „Dneska se nám jelo hodně odbře, start mohl být rychlejší, ale tu nejdůelžitější část závodu jsme zvládli spolu a snad zítra pojedeme ještě rychleji,“ byl po závodě spokojený strok posádky Adam Šnajdr. S výkonem a jasným postupem do finále byl spokojený také ústřední trenér mládeže Vít Kučera: „Po trochu nervózní rozjížďce jeli kluci v semifinále výborně takticky a zaslouženě svoji jízdu vyhráli. Co nejlepší výkon ve finále je pro kluky novou výzvou a všichni se na něj těší!“ Finálový závod čeká svěřence Pavla Knoba dnes v 11:20 SELČ.   

Další dvě české lodě ve včerejším semifinále na postup bohužel nedosáhly. Jakub Sprinzl s Ondřejem Pecivalem na dvojskifu rozjeli závod opatrněji. V druhé polovině trati se snažili ze čtvrtého místa ztrátu dohnat a zaútočit na jedno z postupových míst. Přes veškerou snahu až do posledních metrů se jim to bohužel nepodařilo. „Ondra s Kubou předvedli statečný výkon a o postup bojovali celý závod. Zaváhání v první části závodu jim bohužel závod ztížilo a soupeři z Německa, Itálie a Polska je již na postupová místa nepustili,“ litoval pomalejšího prvního kilometru Vít Kučera.

Třetí těžký závod během čtyř dnů čekal včera dvojskif děvčat, který se do semifinále nejpočetněji obsazené disciplíny probojoval z opravné jízdy. Zuzana Pazourková s Lenkou Studenou bohužel stejně jako kluci nabraly v první polovině ztrátu na postupové pozice, kterou již nedokázaly smazat a cílem projely na pátém místě. „Holky ve všech závodech bojovaly do posledního metru. Na postup do finále v silné konkurenci dvojskifů to bohužel nestačilo,“ pochválil děvčata za bojovnost Vít Kučera.

Finálový program českých posádek

JW4x 8:55FBPOLHUNCZE CANRUS 
JM2x 9:05FBSLORSANORCZE ROUSUI
JW2x 9:10FBAUTCANBLRLTUCZE GER
JM8+ 9:25FBUKRHUNCZE    
JM4x 11:20FAIRLBLRCZE GERITASUI
Český veslařský svaz (ČVS) > Reprezentace > Junioři > MSJ 2021 - Plovdiv > Novinky > Párovka juniorů bude dnes bojovat ve finále Mistrovství světa juniorů 2021

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne          

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352