Párovka vylovila z Atlantiku stříbro

2.10.2021

Soubor:
vysledkynedele.pdf
Formát:
pdf
Velikost:
134kB
Začátek párovek 1:32:47

I přes nepřízeň osudu se párová čtyřka postarala o druhý nejlepší český výsledek v historii mistrovství světa v příbřežním veslování. Jan Fleissner, Jan Potůček, Jakub Podrazil, Jan Cincibuch a kormidelnice Monika Perglerová vybojovali stříbrnou medaili a navázali tak na zlato, které získali jejich předchůdci v roce 2016 v Monaku.

V portugalském Oeiras nejprve naše loď dostala 10 s penalizaci za zvednutou nohu jednoho z členů posádky ještě před startovním signálem. Na startu může sedět na svém místě jen háček, aby stabilizoval loď. Ostatní závodníci včetně kormidelníka musí stát až do startu oběma nohama na dně vedle lodi. Stejný osud potkal také posádky z Finska a Itálie. Při opakovaném startu tak všechny tři lodě vyjely o 10 sekund později než zbytek startovního pole.

Česká čtveřice ale vyrazila do závodu s velkou chutí uspět a rychle smazala své manko. Monika se u první bójky šikovně vyhnula všem kolizím a vyvezla své chlapce na druhém místě. V čele závodu neohroženě veslovali ukrajinští reprezentanti. Jejich stíhání zhatil technický problém. „Podrys po 4. bójce urval havlinku. Pak už vůbec netahal, tak jsem se báli, že nás ostatní dojedou. Kluci to ale zvládli výborně. I Jakub to dobře řešil,“ pochválila po závodě Monika Perglerová naše veslaře. Po slalomu mezi závěrečnými bójkami se česká loď objevila na pláži Praia de Torre na druhém místě s více jak 10 s náskokem před třetími Brity. Jan Fleissner sedící na háčku tak mohl v klidu vyskočit z lodi a doběhnout do cíle pro stříbrné medaile!

Z 34 zemí, které se 2021 World Rowing Coastal Championships zúčastnily, získalo cenný kov jen 9 států!

Český veslařský svaz (ČVS) > Coastal > Párovka vylovila z Atlantiku stříbro

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352