Česká párovka nejrychlejší v Evropě

6.9.2020

📷 Detlev Seyb/ Meinruderbild.de📷 Detlev Seyb/ Meinruderbild.de
📷 Detlev Seyb/ Meinruderbild.de

Dvě medaile z šesti finálových účastí vytěžili čeští veslaři na Mistrovství Evropy do 23 let 2020. Velkolepý výkon předvedla párová čtyřka mužů, která si zaslouženě dojela pro zlaté medaile. Čtveřice Václav Baldrián, Marek Diblík, Tomáš Šišma, Filip Zima po celé dva závodní dny předváděla skvělé výkony a dnes odpoledne vše korunovala skvělou finálovou jízdou. Z dopoledního semifinále svěřenci Jana Navrátila postoupili ze třetího místa, do finále tak nastoupili v dráze číslo 1. Schováni v krajní dráze se však ve druhé pětistovce ujali vedení, které udrželi až do cíle před dotírajícími Italy a domácími Němci. Strok Filip Zima se z podobného úspěchu raduje poprvé, zbylá trojice zná pocity mistrů Evropy již z juniorské kategorie.

O druhou medaili se postaral Jan Cincibuch. Skifař lehkých vah útočil na třetí triumf z Mistrovství Evropy této věkové kategorie a ve finálovém závodě měl dlouho navrch v těsném souboji s italským soupeřem. Do poslední čtvrtiny však ušetřil více sil Niels Torre a dojel si pro zlato. Svěřenec Michala Vabrouška však do své sbírky přidal šestou medaili z evropských šampionátů napříč věkovými kategoriemi.

Dalším posádkám se na medaile dosáhnout nepodařilo, všechny ale předvedly srdnaté výkony. Nejblíže cennému kovu byla dvojka bez kormidelníka žen. Anna Šantrůčková s Pavlínou Flamíkovou, které si na tento šampionát odskočily ze čtyřky bez kormidelnice, ve které se připravují na seniorské ME v Poznani, se dlouho držely v kontaktu s bronzovou pozicí. Nakonec projely cílem na nepopulární čtvrté příčce. Obě osmiveslice vezou z Duisburgu shodně páté místo. Skifař Jan Fleissner hned při své premiéře v „těžkém“ skifu na mezinárodním poli postoupil do finále A  a skončil na celkové šesté pozici.

Ve finále B dojeli Jonáš Friedrich s Vojtěchem Málkem čtvrtí na dvojskifu lehkých vah stejně jako Tereza Cihelková ve skifu lehkých vah. Obě lodě si tak v konečném pořadí připsaly desáté místo.

"Bylo to úspěšné ME, konkurence velká! Mám fakt radost," neskrýval spokojenost s výkony českých závodníků reprezentační trenér Jakub Makovička.

Kompletní výsledky celého Mistrovství Evropy do 23 let v Duisburgu.