Pátá místa na postup nestačila

25.7.2021

📷 Carl Recine/Reuters📷 Carl Recine/Reuters
📷 Carl Recine/Reuters

Třetí těžký závod během tří dnů čekal dnes brzy ráno Jana Fleissnera a jeho sestru Kristýnu s Lenkou Antošovou. Zatímco český skifař se postavil na start jedné ze 4 čtvrtfinálových jízd, děvčata na dvojskifu bojovala už o místo ve finále. Obě posádky dojely shodně na pátých místech, což bohužel na postup nestačilo.

Jan Fleissner se držel v kontaktu do poloviny trati, když na metě 1000m ztrácel necelé 2,5 s na třetího Japonce. V druhé části závodu však jeho odstup začala narůstat, propadl se ze 4. na 5. místo a cílem projel s téměř 11 s ztrátou na poslední postupové místo. Při své olympijské premiéře tak bude bojovat v semifinále C/D a následném finále C nebo D o co nejlepší umístění.

Lenka Antošová s Kristýnou Fleissnerovou přijely do Tokia s cílem probojovat se do olympijského finále. Bohužel od rozjížďky se jim nedařilo podle představ, což znamenalo, že musely stejně jako Honza také absolvovat třetí závod ve třech dnech. V semifinálovém boji se téměř celý závod pohybovaly na 5. místě, jen na posledním mezičase se před ně na chvíli dostal ruský dvojskif. V posledních 500m se však pořadí opět obrátilo a svěřenkyně Josefa Lukše projely cílem páté. Sen o olympijském finále se sice rozplynul, ve středu brzy ráno středoevropského času ale budou mít děvčata možnost vylepšit 10. místo, na kterém dojela před 5 lety na olympiádě v Rio de Janeiro.

Záznamy jízd obou českých posádek je možné najít na webu ČT sport

Vzhledem k nepříznivé předpovědi počasí, která očekává velký vítr se silnými poryvy, se v pondělí ani v úterý nebude na závodišti Sea Forest Waterway závodit. Přesun závodů se dotkne také dvojskifu mužů lehkých vah, který včera vybojoval přímý postup z rozjížďky. Na semifinále si tak Jiří Šimánek s Miroslavem Vraštilem musí počkat o den déle. 

Aktuální program českých posádek

W2x středa1:10 SEČfinále BGERAUSFRAITACZE ROC 
LM2x středa4:10 SEČsemifinále A/BURUPOLNORGERCZE CAN 1-3->FA, 4..->FB
M1x čtvrtek4:50 SEČsemifinále C/DZIMEGYNZLTURCZE KAZ 1-3->FC, 4..->FD
Český veslařský svaz (ČVS) > Reprezentace > Senioři > 2021 > OH Tokio 2020 > Novinky > Pátá místa na postup nestačila

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne          

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352