Perfektní český den na SP v Bělehradě, zlato a stříbro

3.6.2018

Foto Detlev SeybFoto Detlev Seyb
Foto Detlev Seyb
Foto František PiškuleFoto František Piškule
Foto František Piškule
Foto Detlev SeybFoto Detlev Seyb
Foto Detlev Seyb
Foto Detlev SeybFoto Detlev Seyb
Foto Detlev Seyb
Detlev SeybDetlev Seyb
Detlev Seyb
Detlev Seyb
Detlev Seyb

Skvělou neděli zažila v Bělehradě česká výprava. Především zásluhou skupiny Milana Dolečka se čeští veslaři mohli radovat z dalších dvou medailí. Ve finálových závodech tak Češi udrželi stoprocentní medailovou úspěšnost! V pořadí národů Česko skončilo třetí za silnými Němci a nedostižnými Holanďany. 

Výbornou formu hned brzy ráno předvedla dvojka bez kormidelníka. Lukáš Helešic s Jakubem Podrazilem výborně odstartovali a po 500m ztráceli na vedoucí bratry Sinkoviče jen 0,1s. V další části závodu Chorvaté přidali a vytvořili si rozhodující náskok, který naši veslaři nedokázali smazat ani skvělým finišem. Pro Lukáše s Jakubem se však jedná o nejlepší výsledek v závodě světového poháru v kariéře. Po dvou bronzech z loňského roku přidali skvělé stříbro! 

O dvě hodiny později se na start svého finále postavil Ondřej Synek. Úřadující mistr světa odstartoval závod pomaleji a prvním mezičasem projel jako čtvrtý s těsným odstupem na vedoucího Dána. Postupně se však posouval k první pozici, na kterou se dostal v poslední čtvrtině závodu. V těsném dojezdu za sebou udržel Švýcara Röösliho i Němce Zeidlera a do sezóny vstoupil dalším triumfem ve světovém poháru.

Ve finále B uspěl dvojskif lehkých vah Miroslav Vraštil – Jiří Šimánek. Tato dvojice včera doplatila na těžší semifinále, když všechny tři rychlejší lodě dnes vybojovaly medaili ve finále A. Dnes si však čeští veslaři spravili náladu celkovým sedmým místem a navázali tak na loňský povedený rok. Kristýna Fleissnerová držela tři čtvrtiny závodu třetí místo, v závěrečné části ale neodolala útoku zkušenější Kanaďanky. Při své premiéře ve SP na skifu tak skončila na pěkném desátém místě. Párová čtyřka Jiří Kopáč, Milan Viktora, Jan Vetešník a Jan Cincibuch dnes v souboji s těžkými veslaři dojela druhá ve finále B a přidala osmé místo k vítězství mezi lehkáči.

Kompletní výsledky jsou zde. 

 

 

Český veslařský svaz (ČVS) > Reprezentace > Senioři > Novinky > Perfektní český den na SP v Bělehradě, zlato a stříbro

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne


 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352