Pět českých posádek bude dnes bojovat o postup do finále

1.6.2019

Foto Detlev SeybFoto Detlev Seyb
Foto Detlev Seyb
Foto Detlev SeybFoto Detlev Seyb
Foto Detlev Seyb
Foto Detlev SeybFoto Detlev Seyb
Foto Detlev Seyb
Foto Detlev SeybFoto Detlev Seyb
Foto Detlev Seyb
Foto Detlev SeybFoto Detlev Seyb
Foto Detlev Seyb

Přesně polovina českých posádek může stále myslet na účast v zítřejším finálovém programu Mistrovství Evropy 2019 v Lucernu. Na přírodním jezeře si již včera zajistily postup do semifinále tři lodě. Dnes se k nim připojil Ondřej Synek, který vzhledem k velkému počtu přihlášených skifařů musel dnes dopoledne absolvovat také čtvrtfinálovou jízdu. Stejně jako ve včerejší rozjížďce si i dnes dojel pro první místo a může se připravovat na odpolední semifinálový souboj. Dnešní vítězství je o to cennější, že trojnásobný olympijský medailista v těsném souboji udolal úřadujícího mistra světa i Evropy. Norský veslař Kjetil Borch projel cílem o 0,76s později než Ondřej Synek.

Ve včerejších rozjížďkách se skvěle dařilo Mirce Topinkové. Pětinásobná mistryně Evropy začala závod pomaleji a po prvních 500m figurovala až na pátém místě. Postupně se však posouvala vpřed, protože k přímému postupu do semifinále potřebovala dojet nejhůře na druhém místě. Skvělým finišem se Mirka propracovala na potřebnou pozici. Vítězku I. Kola SP v Plovdivu Lisu Scheenaard poslala do opravné jízdy o pouhou 0,1s. „Posledních 500m jsem musela hodně zabojovat, abych postoupila přímo do semifinále a vyhnula se tak odpolední opravce! Mám radost, že se to povedlo, i když opravdu o malý kousíček,“ neskrývala spokojenost nejlepší česká veslařka.

Přímý postup do semifinále si vybojovala také dvojka bez kormidelníka. Lukáš Helešic s Jakubem Podrazilem dojeli na třetím místě za vítězi I. kola SP 2019 ze Srbska a běloruskými veslaři, což jim stačilo, aby se vyhnuli opravné jízdě. Dnes v 11:36 zabojují o další společnou účast ve finále ME, ve kterém by chtěli konečně prolomit bramborové prokletí.

V semifinále se představí také dvojskif lehkých vah. Jiří Šimánek s Miroslavem Vraštilem si po nezdaru v rozjížďce vybojovali své místo mezi nejlepšími dvanácti v následné opravné jízdě. Tu čeští veslaři zvládli výborně. Do semifinále sice postupovali tři lodě, Jirka s Mírou však nenechali nic náhodě a na prvním místě si přivezli velký náskok na čtvrté nepostupové místo. Na boj o medaile může stále myslet i Kristýna Neuhortová. Skifařka lehkých vah dojela v úvodní rozjížďce na třetí pozici. Vzhledem k menšímu počtu přihlášených závodnic však může z opravné jízdy postoupit do finálové šestky.

Dalším českým posádkám se bohužel už tak dobře nedařilo a dnes bojují o co nejlepší pozici ve finále C.   

 

M2- 11:36 SA/BRUSFRAGBRSRBESPCZE 1-3 -> FA
LW1x 12:18 OJDENGERCZE NOR  1-2 -> FA
LM2x 13:54 SA/BSVK IRLGERESP CZE POR1-3 -> FA 
W1x 14:36 SA/BUKRDEN IRL CZE SRBBUL 1-3 -> FA
M1x 14:50 SA/BGBRDENGERCZE  BUL SUI1-3 -> FA 

 

 

 

 

Český veslařský svaz (ČVS) > Repre > Senioři > 2019 > ME 2019 - Luzern > Pět českých posádek bude dnes bojovat o postup do finále

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352