Pět českých posádek dnes čeká boj o finále, párovka lehkých vah už v něm je!

14.7.2018

Foto World RowingFoto World Rowing
Foto World Rowing

Páteční den v Lucernu patřil rozjížďkám a následně opravným jízdám. Celkem šest českých lodí se probojovalo do dalších bojů III. kola světového poháru. Z dopoledních jízd postoupily přímo tři posádky. Pro skifaře Ondřeje Synka a dvojku bez kormidelníka mužů to znamenalo vzhledem k velkému počtu přihlášených lodí účast ve čtvrtfinále. V tom si jak Synek, tak Lukáš Helešic s Jakubem Podrazilem vedli naprosto suverénně a všichni tři svěřenci trenéra Milana Dolečka si zajistili postup do semifinále. Dvojskif žen Lenka Antošová – Kristýna Fleissnerová se díky třetímu místu v rozjížďce opravné jízdě také vyhnul a postoupil rovnou mezi nejlepších dvanáct lodí.

Ostatním lodím se přímo postoupit nepodařilo a musely se předvést v opravných jízdách. Nejblíže postupu byla párová čtyřka lehkých vah, která tři čtvrtiny závodu vedla a mířila za postupem do finále. Pak ale přišel finiš nizozemské čtveřice a čeští veslaři dojeli druzí. V opravné jízdě však závodníci pražské Dukly Jiří Kopáč, Jan Vetešník, Milan Viktora a Jan Cincibuch skončili opět na druhém místě, což bohatě stačilo na postup do dnešního finále, které se pojede v 16:50.   

Přes opravnou jízdu se do semifinále probojovala také čtyřka bez kormidelníka, která na jezeře Rotsee závodí v novém složení Jakub Grabmüller, Matyáš Klang, Petr Melichar, Matěj Tikal. Ta už v rozjížďce předvedla nadějný výkon, postoupit do semifinále se jí ale podařilo až po druhém místě v opravné jízdě. Podobně si vedl také dvojskif lehkých vah Jiří Šimánek – Miroslav Vraštil, který svoji opravnou jízdu vyhrál.  

Členkám párové čtyřky žen, které se po zranění Mirky Topinkové, rozdělily do skifu a dvojskifu, bohužel postup mezi nejlepší 12 unikl. Helena Hlasová při své premiéře ve SP na skifu však bojovala se světovou konkurencí velmi statečně a nakonec skončila 5. ve finále C, celkově tedy sedmnáctá. Dvojskifu Lucie Heranová – Alena Schejbalová se bohužel nepodařilo postoupit z opravné jízdy, děvčata ale jistě nasbírala cenné zkušenosti.

M2-………13:21……….semifinále 2: NED2, NZL1, CZE, FRA1, GER1, ESP2

W2x-……13:35……….semifinále 2: POL, CHN, FRA, USA, LTU, CZE1

M4-………14:14……….semifinále 2: FRA, DEN, AUS1, RUS1, RSA, CZE

M1x………14:42……….semifinále 2: FRA, POL, CZE, NZL1, SUI1, BEL2

LM2x……..15:11………semifinále 1: CAN, CZE, IRL, GER, DEN, GBR

LM4x-.....16:50………FINÁLE A: HUN, CZE, GER, NED, DEN, AUS

 

Český veslařský svaz (ČVS) > Reprezentace > Senioři > Novinky > Pět českých posádek dnes čeká boj o finále, párovka lehkých vah už v něm je!

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne


       

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352