Pěti českým posádkám se dnes podařilo postoupit, čtyřka bez kluků a párovka děvčat excelovaly

9.8.2018

Foto Ondřej KroutilFoto Ondřej Kroutil
Foto Ondřej Kroutil
Foto Ondřej KroutilFoto Ondřej Kroutil
Foto Ondřej Kroutil

Jako první do dnešního programu nastoupily čtyřky s kormidelníkem. Hned v úvodní rozjížďce se představila také česká posádka. Domácí lodi se však první oťukání s mezinárodní konkurencí příliš nepodařilo. Sestava Ellen Michaeli, Natálie Chourová, Sarah Erika Pechová, Barbora Podrazilová s kormidelnicí Lucií Novákovou od prvních metrů soupeřkám nestačila a v druhé polovině trati raději šetřila síly na zítřejší opravnou jízdu, ve které si děvčata stále mohou vybojovat finálovou účast.

Mnohem lépe se dařilo čtyřce s kormidelníkem chlapců. Čeští veslaři výborně odstartovali a po 500m se drželi na čele startovního pole. Postupně se sice propadli na třetí pozici. Ta jim však stačila k přímému postupu do sobotního semifinále. Posádka ve složení Vojtěch Zmek, Albert Čekal, Tomáš Hujňák, Daniel Nosek a kormidelník Roman Svoboda se tak vyhne zítřejším opravným jízdám a ušetří síly na boj o postup mezi prvních šest.

Jejich kolegům na čtyřce bez kormidelníka se podařil báječný vstup do domácího světového šampionátu. Čtveřice Aleš Pospíšil, Marek Diblík, Vlastimil Dědek a Dalibor Neděla skvěle odstartovala a už po prvních 500m disponovala více jak 2s náskokem. Ten svěřenci Josefa Akaie ještě navýšili a cílem projeli na první pozici s náskokem 3s. V sobotu je čeká semifinále. Stejně výborně si vedla také favorizovaná párová čtyřka juniorek, která předjela druhé Němky o 2,39s. Letošní mistryně Evropy Josefína Lázničková, Anna Šantrůčková, Michala Pospíšilová, Eliška Podrazilová tak ušetří síly před sobotním semifinálovým závodem. Přímou cestu do semifinále si zajistila také párovka chlapců. Úřadující mistři Evropy projeli cílem na druhém místě, což na postup mezi nejlepších dvanáct stačilo. Čtveřice Václav Baldrián, Tomáš Šišma, Radim Hladík, Marek Řehořek projela první polovinu trati na vedoucí pozici, v druhé části však nestačila na zrychlení britské posádky.

Osmiveslici juniorů dnešní rozjížďka nevyšla podle představ. Loď kormidlovaná Sofií Šumanovou svým soupeřům nestačila a dojela na posledním pátém místě. Druhý pokus probojovat se do finále budou mít hoši v zítřejší opravné jízdě.

Opravné jízdy už mají za sebou oba skifaři, s rozdílnými výsledky. Zatímco bronzový medailista z MEJ 2018 Gabriel Mahler vyhrál a postoupil do čtvrtfinále, Valentýně Klimkové se útok na postup nevydařil. Skifařka VK Bohemians sice ještě v polovině figurovala na druhém postupovém místě, pak však svým soupeřkám nestačila a dojela čtvrtá, což znamená účast ve finále E.  

Fotky ze čtvrtečního programu si můžete prohlédnout ve fotogalerii.  

 

Český veslařský svaz (ČVS) > Reprezentace > Junioři > MS juniorů Račice 2018 > Novinky > Pěti českým posádkám se dnes podařilo postoupit, čtyřka bez kluků a párovka děvčat excelovaly
Stránka nebyla nalezena.

Stránka, kterou hledáte, byla pravděpodobně odstraněna, byla změněna její adresa nebo je dočasně nedostupná.
Stránka nebyla nalezena.

Stránka, kterou hledáte, byla pravděpodobně odstraněna, byla změněna její adresa nebo je dočasně nedostupná.
Mapa stránek

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne


 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352