Pozvánka na Dunkirk Beach Rowing

28.1.2020

Soubor:
dunkirk_beachrowing_gb_12.pdf
Formát:
pdf
Velikost:
5MB

V neděli 31. května 2020 se na pobřeží severní Francie uskuteční akce nazvaná Dunkirk Beach Rowing. Pořadatelé se rozhodli spojit trochu historie se závoděním na moři a regatu tak uspořádají k 80-ti letému výročí od Operace Dynamo, během které bylo na přelomu května a června roku 1940 z pláží a přístavu města Dunkirk evakuováno přes 300 tis. vojáků spojeneckých sil.

Poslední květnový den se u města v severozápadní Francii pojedou sprinty na 500m se startem a cílem na pláži, kdy vždy jeden člen posádky musí absolvovat úvodní 50m sprint do lodi, která již bude připravena ve vodě. Po absolvování slalomové trati s otočkou opět jeden závodník vyskočí z lodi a doběhne do cíle. Soutěžit se bude na skifech, dvojskifech a párových čtyřkách s kormidelníkem v kategoriích juniorek, juniorů, žen, mužů i mixůk. Závody proběhnou systémem jeden proti jednomu ve dvou drahách vzdálených od sebe přibližně 15m. Dvě nejrychlejší posádky v každé kategorii se vyřazovacím způsobem probojují do finále.

Lodě zajistí pořadatel, takže je tato soutěž vhodná pro zájemce, kteří si chtějí zkusit veslování na moři, které se s velkou pravděpodobností od roku 2024 dostane do programu olympijských her.

Beach Rowing 2020 : Célébrer les 80 ans de l'opération Dynamo

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne           

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352