Pražské univerzity si rozdělily všechny tituly na Akademickém MČR 2020 ve veslování na trenažéru

2.3.2020

Ženy lehké váhyŽeny lehké váhy
Ženy lehké váhy
Univerzita KarlovaUniverzita Karlova
Univerzita Karlova
Čtyřky mužiČtyřky muži
Čtyřky muži
Čtyřky mixČtyřky mix
Čtyřky mix
DobrovolníciDobrovolníci
Dobrovolníci

Sobota patřila Akademickému mistrovství ČR 2020 v jízdě na veslařském trenažéru, které se uskutečnilo ve Sportovní hale TJ Bohemians Praha. Mistrovský závod byl současně závěrečným kolem třídílného Poháru univerzit 2019/20. O všech 7 triumfů se podělily tři pražské vysoké školy.  V individuálních závodech se nejvíce dařilo zástupcům České zemědělské univerzity v Praze, jejíž veslaři vybojovali tři vítězství ze čtyř závodů. Poslední individuální titul zamířil na Vysokou školu ekonomickou v Praze. Reprezentanti Univerzity Karlovy naopak ovládli všechny kategorie týmových soutěží čtyřek a ke třem zlatům přidali další dvě medaile.  

Nejtěsnější souboj přinesl závod mužů. Úřadující mistr Evropy do 23 let Jan Potůček o 1,8s udolal obhájce titulu Jiřího Čápa (VŠE). Na bronzové pozici dojel s již výrazným odstupem Filip Zima (UK). Naopak o nejlepší výkon celého šampionátu se podle očekávání postarala Marie Natalie Jurková. Česká rekordmanka zajela další skvělý čas a druhou Annu Žabovou (UK), která obhajovala loňské vítězství, porazila o více než 20s. Na třetím místě se umístila Tereza Pukowská z Vysoké školy báňské v Ostravě.

Poslední zlato pro ČZU vyjel Petr Bláha, jenž za sebou v kategorii mužů lehkých vah nechal o více jak 10s Vojtěcha Nováka (UPOL) a Radima Štěpána (VUTB). Souboj o vítězství v kategorii žen lehkých vah se odehrál mezi dvěma loňskými reprezentantkami do 23 let. O necelé 3s zvládla 2km dlouhou trať rychleji Zuzana Valsová před Nikolou Vičíkovou (UK). Třetí pozice patří Lucii Stoklasové z UK Praha, která po loňském stříbru vybojovala další medaili.

Anna Žabová přidala k individuální stříbrné medaili také dvě vítězství na čtyřkách, které se jezdí na časový úsek 4 minut. Pro zlatou odměnu si dojela v mixované posádce a také ve čtyřce žen. V mixech ji kromě Terezy Škvorové doplnili také André RédrJanem Chládkem, kteří tak získali také po dvou zlatých medailích, jelikož společně s Tomášem Jelínkem a Radimem Hladíkem vybojovali vítězství i v závodě mužů. O těsné vítězství Univerzity Karlovy v ženském souboji se kromě Anny Žabové zasloužily ještě Barbora Hanzlová, Nikola Vičíková a Lucie Stoklasová.  

V rámci Akademického MČR 2020 se jel také vložený závod žen bez akademického statusu, kterého se zúčastnily Lenka Antošová s Kristýnou Fleissnerovou připravující se na účast na Olympijských hrách 2020 v Tokiu. Parádní formu předvedla především Lenka, které se podařilo zajet čas 6:57,9.

Kompletní výsledky Akademického MČR 2020 v jízdě na veslařském trenažéru a konečné pořadí Poháru univerzit 2019/20.  

 

Český veslařský svaz (ČVS) > O veslování > Univerzitní veslování > Pražské univerzity si rozdělily všechny tituly na Akademickém MČR 2020 ve veslování na trenažéru

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352