Představení české reprezentace pro rok 2022

12.5.2022

📷 Ondra Kroutil📷 Ondra Kroutil
📷 Ondra Kroutil
📷 Ondra Kroutil📷 Ondra Kroutil
📷 Ondra Kroutil
📷 Ondra Kroutil📷 Ondra Kroutil
📷 Ondra Kroutil
📷 Ondra Kroutil📷 Ondra Kroutil
📷 Ondra Kroutil
📷 Ondra Kroutil📷 Ondra Kroutil
📷 Ondra Kroutil

Ve středu 11. května uspořádal Český veslařský svaz setkání novinářů a závodníků, kteří se pro tento rok stanou reprezentanty v seniorské kategorii. 

Závodníky čeká na konci května první mezinárodní závod. Společně všichni vyrazí a poměří své síly na bělehradské trati, odstartují na I. světovém poháru.

Ondřej Synek vkládá velké naděje do mužské párové čtyřky: "Je to dobře sestavená posádka. Připomíná mi stříbrnou párovou čtyřku z OH 2004 v Aténách. To taky nebyli žádní ranaři, ale jezdili výborně."

Největší pozornost se bude upírat k lehkému dvojskifu mužů, který v Tokiu dosáhl fantastického čtvrtého místa. "Neexistuje větší tlak, než jaký na sebe uděláme sami. Je hrozně těžké se svazovat nějakým konkrétním výsledkem, protože každý rok se startovní pole trochu promíchá. Teď po olympiádě se zkouší nové posádky. Musíme jezdit nejlíp, jak umíme, a uvidíme, na co to bude stačit," řekl Miroslav Vraštil.

Dvojskif žen, dlouhodobě nejúspěšnější ženská posádka, své úspěchy nezopakuje. Lenka Antošová bude startovat na skifu. Ve stejné disciplíně jí bude soupeřkou i mladší kolegyně Anička Šantrůčková. 

Česká seniorská reprezentace je pro tento rok velmi široká. Hlavním důvodem je Mistrovství světa, které se po 29 letech uskuteční na domácí půdě v Račicích. Tamní Labe Aréna MS uspořádá podruhé v historii. Celý veslařský svět se vrací ke svému tradičnímu kalendáři akcí a po dvou letech zrušených závodů očekává v Račicích velkou návštěvnost a opravdu skvělý sportovní zážitek.

Přijďte podpořit a zafandit českým závodníkům. V Račicích se našim sportovcům daří i díky podpoře fanoušků.

 

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Představení české reprezentace pro rok 2022

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne           

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352