První tři české lodě musí v Tokiu do oprav

23.7.2021

Úvodními rozjížďkami odstartovala dlouho očekáváná olympijská regata v Tokiu. Do prvního dne na závodišti Sea Forest Waterway zasáhly tři české posádky. Bohužel ani jedné se nepodařilo postoupit přímo do dalších bojů a všechny čekají zítra opravné jízdy.

Hned první závod celé regaty byl s českou stopou. Svoji premiéru si pod pěti kruhy odbyl Jan Fleissner. K přímému postupu do čtvrtfinále bylo třeba dojet nejhůře na třetím místě. Český skifař se však celý závod držel na čtvrté nepostupové pozici a posledních 500m se již snažil spíše šetřit síly na opravný závod, který jej čeká v sobotu v 2:10 SEČ. „Doufal jsem, že pojedu s Maďarem a Brazilcem, a troufal jsem si, že jednoho z nich porazím a postoupím přímo. To se bohužel nepovedlo. Ondra mě varoval, že to bude šok. A byl. Doufám, že to bude lepší a rozzávodím se," řekl bývalý juniorský mistr světa agentuře ČTK.

Ani oběma „těžkým“ dvojskifům se nepodařilo dojet na postupových pozicích. Jakub Podrazil s Janem Cincibuchem v polovině ztráceli již téměř 5 s na třetí místo, které by jim zajistilo účast v semifinále. Cílem projeli s výraznou ztrátou, když v závěru trati výrazně zvolnili. Opravná jízda je čeká také v sobotu v 2:40 SEČ. V jejich rozjížďce padl nejlepší výkon zajetý na olympijských hrách, kterého časem 6:10,45 dosáhli Francouzi Matthieu Androdias a Hugo Boucheron. Tento olympijský rekord však vydržel pouze dvě jízdy, než jej překonali Nizozemci Stef Broenink, Melvin Twellaar. Nyní má nejlepší čas dosažený v závodě pod pěti kruhy hodnotu 6:08,38.

Na 5. místě dojel také český ženský dvojskif. Lenku Antošovou s Kristýnou Fleissnerovou čeká opravná jízda v sobotu v 2:30 SEČ.  

Potvrdily se tak předzvěsti reprezentačního trenéra Jakuba Makovičky, který nám před závodem napsal: „Los si myslím, že je těžší pro oba těžké dvojskify, nicméně je to Olympiáda a tady není lehkého soupeře.“

Záznam úvodních jízd českých posádek najdete na webu ČT sport. Opravné jízdy a rozjížďku dvojskifu lehkých vah bude ČT sport vysílat živě. 

Program českých posádek

sobota 24. 7. 2021

M1x 1:40R2BENCZE BERDOM  1-2 ->Q
3..->SE/F
W2x 2:30RCZE ROCGERCHN  1-3 -> SA/B
M2x 2:40RCZE LTUIRLGER  1-3 -> SA/B
LM2x 4:30H2CZE POLUKRIRLURUIND1-2 ->SA/B
3..->R
Český veslařský svaz (ČVS) > Reprezentace > Senioři > 2021 > OH Tokio 2020 > Novinky > První tři české lodě musí v Tokiu do oprav

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne          

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352