Radka Novotníková čtvrtá v úvodní časovce MS v plážových sprintech, Tomáš Zobal 14.

25.9.2021

Soubor:
timetrial_aftercjm1x.pdf
Popis:
Výsledky páteční jízdy na čas
Formát:
pdf
Velikost:
123kB
Soubor:
sobota.pdf
Formát:
pdf
Velikost:
139kB

Pořadatelé 2021 World Rowing Beach Sprint Finals na poslední chvíli změnili pravidla úvodních jízd na čas. Místo původně plánovaného slalomu mezi bójemi v první polovině veslařské části jeli závodníci 250m rovně do moře a po otočce rovně zpět. Se změnou se museli vypořádat také dva čeští skifaři. Radka Novotníková startovala ve dvojici s italskou soupeřkou a vedla si výborně. Svoji konkurentku porazila o 4s a v celkovém pořadí se zařadila na výborné 4. místo, čímž si vybojovala výhodné nasazení do dnešní opravné jízdy. V té jí bude soupeřkou Carina Hein a tentokrát již nepůjde především o dosažený čas, ale k postupu do čtvrtfinále je třeba porazit německou skifařku. Opravná jízda startuje v 12:15 SEČ.

Tomáš Zobal byl vylosován do poslední rozjížďky, kterou vzhledem k lichému počtu startujících mužů absolvoval sám. Přesto zaznamenal celkově 14. nejrychlejší čas a na nejlepší osmičku, která by mu zajistila přímý postup do dalších bojů, ztratil necelých 6s. Druhé kolo časovky jej čeká dnes v 11:10 SEČ. Tentokrát nebude český reprezentant na trati sám. V druhé dráze se bude o co nejlepší čas snažit německý soupeř. Na rozdíl od žen v mužském závodě skifařů je v této fázi soutěže nejdůležitější dosažený čas. Z 15 závodníků, kteří do druhého kola časovky nastoupí, se jich 8 nejrychlejších probojuje do zítřejšího osmifinále.

Přímý přenos můžete sledovat v přiloženém videu. 

Český veslařský svaz (ČVS) > Coastal > Radka Novotníková čtvrtá v úvodní časovce MS v plážových sprintech, Tomáš Zobal 14.

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352