Radka Novotníková i Honza Fleissner ve finále European Rowing Coastal Challenge 2020

23.10.2020

Radka NovotníkováRadka Novotníková
Radka Novotníková
Soubor:
vysledkypatek23.10.2020.pdf
Formát:
pdf
Velikost:
119kB
Páteční rozjížďky

Silný vítr a velké vlny provázely úvodní den European Rowing Coastal Challenge 2020. Radka Novotníková a Jan Fleissner si v těžkých podmínkách prožili své premiérové závody v příbřežním veslování. Oba si ale u pobřeží Toskánska vedli výborně! Čtvrtá místa jim zajistila účast v nedělních finále.

Na všechny účastníky dnešních rozjížděk čekala trať se startem na moři a cílem na pláži. Veslařka Lodních sportů Brno zvládla čtyřkilometrovou trať za 32min 38s a cílem proběhla o pouhých 0,2s za trojnásobnou mistryní světa Dianou Dymchenko z Ukrajiny. Také Jan Fleissner se vypořádal s vlnami Tyrhénského moře a doběhl na cílovou čáru jako čtvrtý. „Dojezd rozjížděk komplikuje boční vítr a vlny. Skifaři tak přistávají mimo koridor a musí běžet podél břehu,“ popsal obtíže v závěrečné části závodu přímo z místa sekretář ČVS Josef Johánek. Český veslař stejně jako jeho soupeři tak musel v písku běžet mnohem déle, než si původně plánoval. Přesto s přehledem kontroloval postup do nedělního finále, ve kterém bude mít možnost změřit síly s nejlepšími v Evropě.

V boji o medaile, které se na rozdíl od dnešních jízd protáhne na 6 km, na něj čekají tři bývalí nebo současní mistři světa v příbřežním veslování. Zítra jsou na programu Beach Sprinty juniorů i seniorů, do kterých zasáhne všech šest zástupců Česka.      

Český veslařský svaz (ČVS) > O veslování > Příbřežní veslování > Radka Novotníková i Honza Fleissner ve finále European Rowing Coastal Challenge 2020

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne           

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352