Sedm českých lodí bude na ME juniorů v Mnichově bojovat o medaile

10.10.2021

Skvělou bilanci českých veslařů na Mistrovství Evropy juniorů 2021 dnes podpořily tři posádky, které se ze semifinálových jízd probojovaly do odpoledního finále. Jako první uspěla Tereza Vlčková. Skifařka ČVK Praha se trpělivou prací postupně propracovala z páté pozice až na potřebné třetí postupové místo. V protivětru se dařilo také dvojskifu juniorů. Ondřej PecivalJakubem Sprinzlem se celý závod pohybovali na postupových příčkách a cílem projeli jako druzí za vítěznými Poláky. Před čtvrtými nepostupujícími Italy si přivezli náskok více jak 10s. Také párová čtyřka Jiří Ingr, Jan Čížek, Jan Koška, Adam Šnajdr postoupila s velkým přehledem. Bronzoví medailisté ze srpnového mistrovství světa juniorů dojeli na druhém místě za Německem. Od čtvrtých Rumunů je dělilo téměř 8 s.

Tři posádky finálové brány neprolomily. Nejblíže k tomu měl dvojskif juniorek. Zuzana Pazourková s Lenkou Studenou se dlouhou dobu držely na třetí postupové příčce. V závěrečné čtvrtině závodu ale bohužel nedokázaly odolat tlaku Italek. Čtvrté místo je poslalo do finále B stejně jako skifaře Martina Ježka a čtyřku bez kormidelníka Samuel Ložek, Richard Krejčí, Martin Bártek, Michal Zindulka. Ti dojeli v semifinále na šestých místech.

Vítězstvím ve finále C dvojek bez kormidelníka zakončili svoji účast na evropském šampionátu Jan Řezáč s Matyášem Sukupem.   

Kompletní výsledky MEJ 2021.

Finále českých posádek

JM4+ 12:36FACZE GERITARUSHUNUKR
JW1x  12:48 FA LAT GRE SUI NED ITA CZE 
JW4x  14:00 FA POL ITA CZE ROU SUI GER 
JM4x  14:12 FA ITA CZE RUS GER BLR SUI 
JW8+  14:24 FA ITA CZE BLR ROU GER  
JM2x  14:36FA SLO CZE CRO POLGRE GER 
JM8+ 15:00 FA UKR CZE RUS ROU GER ITA 

 

Český veslařský svaz (ČVS) > Repre > Junioři > 2021 > MEJ 2021 - Mnichov > Novinky > Sedm českých lodí bude na ME juniorů v Mnichově bojovat o medaile

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne           

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352