Devět českých lodí ve finále ME do 23 let v Brestu

2.9.2018

Mistrovství Evropy do 23 let dnes vyvrcholí semifinálovým a finálovým programem. Devět z deseti českých lodí může stále bojovat o medaile. Sedm jich už dokonce mělo jistou účast ve finálovém závodě od včera.

Vzhledem k většímu počtu přihlášených posádek museli absolvovat dnešní ranní semifinále skifař Jan Potůček a také dvojka bez kormidelníka Miroslav Jech – Vilém Pachman. Kluci na dvojce postoupili do semifinále díky třetímu místu v rozjížďce, skifař pražské Dukly výborně zvládl opravnou jízdu, kterou vyhrál před belgickým soupeřem. V semifinále se oběma posádkám dařilo skvěle. Jan Potůček se za polovinou trati posunul na třetí postupové místo, které udržel až do cíle. Miroslav Jech s Vilémem Pachmanem předvedli dechberoucí finiš, když posledních 500m letěli po hladině a dokázali smazat více jak 4s ztrátu na bratry Loncarice z Chorvatska. V cíli se k českým veslařům zaslouženě přiklonilo i potřebné štěstí, jelikož postup do finále A urvali o pouhé 0,04s.

Tři české posádky měly vzhledem k menšímu počtu přihlášených lodí jistotu finále ještě před začátkem tohoto evropského šampionátu. V jízdě o dráhu si však všechny tři lodě vedly výborně. Párová čtyřka lehkých mužů svoji jízdu suverénně vyhrála, osmiveslice žen i dvojka bez kormidelníka žen lehkých vah dojely na druhém místě. Další dvě lodě si jistotu boje o medaile vybojovaly rovnou v rozjížďce. Skifařka lehkých vah Kristýna Neuhortová a čtyřka bez kormidelníka mužů dojely na druhých místech, což stačilo k přímému postupu do finále A.

Dvojskifu a párovce mužů se podařilo postoupit do finále z opravných jízd. Jan Zavadil s Filipem Zimou pošetřili v rozjížďce síly na odpolední opravku, ve které vybojovali potřebné druhé místo za Estonci. Párová čtyřka dojela v rozjížďce na třetím místě. V opravné jízdě však letošní juniorští mistři světa nenechali nikoho na pochybách, že si do Brestu přijeli pro další medaili a stylem start-cíl zvítězili v čase 5:53,42.

Janu Fleissnerovi bohužel utekl postup mezi nejlepších šest o necelé dvě sekundy, když v opravné jízdě skončil třetí. Dnes jej tak čeká finále B.

Závody můžete opět sledovat v přímém přenosu, zde.

Kompletní výsledky najdete zde.

Nedělní program českých posádek
BM1x 8:05SA/BHUNGREROUGBRCZE BUL
BM2- 8:10SA/BNORCROROUPOLCZE HUN
BLM1x 8:30 FBHUN CZE BLR ROU   
BLW1x  10:04 FA GBRCZE SUI DENGER ROU 
BLW2- 10:28 FA BLR GER CZE RUS   
BLM4X 11:50 FA UKR GER CZE  AUT EST BLR 
BM1x 12:14FAGERGBRRUSROULTUCZE
BM2- 12:26FACZE GREROUGBRPOLLTU
BM2x  12:50FA EST AUT GRE POL SRB CZE 
BM4- 13:02 FA LTU DEN GER ROU CZE  HUN 
BM4x 13:51 FA BLR RUS HUN SUI CZE  UKR 
BW8+ 14:03 FA ROU RUS CZE BLR   
Český veslařský svaz (ČVS) > Reprezentace > Senioři > Novinky > Devět českých lodí ve finále ME do 23 let v Brestu
Stránka nebyla nalezena.

Stránka, kterou hledáte, byla pravděpodobně odstraněna, byla změněna její adresa nebo je dočasně nedostupná.
Stránka nebyla nalezena.

Stránka, kterou hledáte, byla pravděpodobně odstraněna, byla změněna její adresa nebo je dočasně nedostupná.
Mapa stránek

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne


 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352