Devět českých lodí ve finále ME do 23 let v Brestu

2.9.2018

Mistrovství Evropy do 23 let dnes vyvrcholí semifinálovým a finálovým programem. Devět z deseti českých lodí může stále bojovat o medaile. Sedm jich už dokonce mělo jistou účast ve finálovém závodě od včera.

Vzhledem k většímu počtu přihlášených posádek museli absolvovat dnešní ranní semifinále skifař Jan Potůček a také dvojka bez kormidelníka Miroslav Jech – Vilém Pachman. Kluci na dvojce postoupili do semifinále díky třetímu místu v rozjížďce, skifař pražské Dukly výborně zvládl opravnou jízdu, kterou vyhrál před belgickým soupeřem. V semifinále se oběma posádkám dařilo skvěle. Jan Potůček se za polovinou trati posunul na třetí postupové místo, které udržel až do cíle. Miroslav Jech s Vilémem Pachmanem předvedli dechberoucí finiš, když posledních 500m letěli po hladině a dokázali smazat více jak 4s ztrátu na bratry Loncarice z Chorvatska. V cíli se k českým veslařům zaslouženě přiklonilo i potřebné štěstí, jelikož postup do finále A urvali o pouhé 0,04s.

Tři české posádky měly vzhledem k menšímu počtu přihlášených lodí jistotu finále ještě před začátkem tohoto evropského šampionátu. V jízdě o dráhu si však všechny tři lodě vedly výborně. Párová čtyřka lehkých mužů svoji jízdu suverénně vyhrála, osmiveslice žen i dvojka bez kormidelníka žen lehkých vah dojely na druhém místě. Další dvě lodě si jistotu boje o medaile vybojovaly rovnou v rozjížďce. Skifařka lehkých vah Kristýna Neuhortová a čtyřka bez kormidelníka mužů dojely na druhých místech, což stačilo k přímému postupu do finále A.

Dvojskifu a párovce mužů se podařilo postoupit do finále z opravných jízd. Jan Zavadil s Filipem Zimou pošetřili v rozjížďce síly na odpolední opravku, ve které vybojovali potřebné druhé místo za Estonci. Párová čtyřka dojela v rozjížďce na třetím místě. V opravné jízdě však letošní juniorští mistři světa nenechali nikoho na pochybách, že si do Brestu přijeli pro další medaili a stylem start-cíl zvítězili v čase 5:53,42.

Janu Fleissnerovi bohužel utekl postup mezi nejlepších šest o necelé dvě sekundy, když v opravné jízdě skončil třetí. Dnes jej tak čeká finále B.

Závody můžete opět sledovat v přímém přenosu, zde.

Kompletní výsledky najdete zde.

Nedělní program českých posádek
BM1x 8:05SA/BHUNGREROUGBRCZE BUL
BM2- 8:10SA/BNORCROROUPOLCZE HUN
BLM1x 8:30 FBHUN CZE BLR ROU   
BLW1x  10:04 FA GBRCZE SUI DENGER ROU 
BLW2- 10:28 FA BLR GER CZE RUS   
BLM4X 11:50 FA UKR GER CZE  AUT EST BLR 
BM1x 12:14FAGERGBRRUSROULTUCZE
BM2- 12:26FACZE GREROUGBRPOLLTU
BM2x  12:50FA EST AUT GRE POL SRB CZE 
BM4- 13:02 FA LTU DEN GER ROU CZE  HUN 
BM4x 13:51 FA BLR RUS HUN SUI CZE  UKR 
BW8+ 14:03 FA ROU RUS CZE BLR   
Český veslařský svaz (ČVS) > Reprezentace > Senioři > Novinky > Devět českých lodí ve finále ME do 23 let v Brestu

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne                  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352