Seniorské kontrolky ovládli olympionici z Tokia

25.4.2022

📷 Vojtěch Málek📷 Vojtěch Málek
📷 Vojtěch Málek
📷 Zdeněk Šišma📷 Zdeněk Šišma
📷 Zdeněk Šišma
📷 Vojtěch Málek📷 Vojtěch Málek
📷 Vojtěch Málek
📷 Zdeněk Šišma📷 Zdeněk Šišma
📷 Zdeněk Šišma

Závěrečnými jízdami v Račicích vyvrcholily Kontrolní závody seniorů 2022. Svoje postavení v sobotu potvrdily posádky, které vyhrály obě páteční finále A. Na skifech uspěli všichni účastníci Olympijských her v Tokiu, kteří v Labe aréně představili.

Lenka Antošová ze Slavie potřetí ovládla závod skifařek před druhou Annou Šantrůčkovou z Hamru. V sobotu však s největším, více jak 11 s náskokem. Na třetím místě potřetí za sebou dojela další slávistka Kristýna Neuhortová, nejrychlejší skifařka lehkých vah. Také závod skifařů, který byl jednoznačnou záležitostí Dukly Praha, měl pokaždé stejného vítěze. Jan Cincibuch třikrát předčil svého parťáka z olympijského dvojskifu, Jakuba Podrazila. Stejně jako u žen také u mužů byl rozdíl mezi prvními dvěma v sobotu největší. Na třetím místě dojel podobně jako v pátek odpoledne další olympionik, Jiří Šimánek, jenž potvrdil roli největšího favorita mezi skifaři lehkých vah a vyrovnal se i těžším kolegům.

Naopak mezi dvojkami bez kormidelníka mužů byl odstup mezi nejlepšími posádkami téměř konstantní. Dvojice Adam Kapa, Dmytro Baranivskyj z Hamru třikrát po sobě dokázala předčit své soupeře z Dukly Matěje Macha s Jakubem Kynclem. Na třetím místě je pronásledovali mladíci ze Slavie Praha Tomáš Zobal a Jan Chlebovský. Mezi dvojkami žen se nejvíce dařilo Pavlíne Flamíkové s Radkou Novotníkovou, které od druhé jízdy byly vzhledem ke své převaze nad ostatními dvojicemi nasazeny do jízd skifařů.

"Rád bych touto cestou poděkoval všem závodnicím a závodníkům, kteří se zúčastnili Kontrolních závodů seniorů a U23 a tím i splnili všechna testování. Nemalý dík patří také všem trenérům. Bohužel někde pomyslná čára pro vstup do reprezentace musí být. Věřím však, že Ti co skončili pod, budou mít o to větší motivaci pokračovat v tréninku a zlepšování. Na Trenérské radě po KZ jsem navrhl složení posádek pro I. kolo SP v Bělehradě a posádky U23 pro regatu v Essenu. Tuto nominaci předložím předsednictvu ČVS ke schválení.

Děkuji a přeji všem do přípravy hodně zdraví," dodal po závodech sportovní ředitel ČVS, Ondřej Synek.  

Kompletní výsledky Kontrolních závodů seniorů 2022. 

Fotky z kontrolek najdete v několika albech ve fotogalerii

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Seniorské kontrolky ovládli olympionici z Tokia

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne           

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352