Sláva u třeboňských veslařů

22.5.2018

Dne 10. 5. 2018 se udála v altánu u Bertiných lázní v Třeboni velká sláva.Díky finančnímu daru třeboňské radnice se podařilo zakoupit špičkovou závodní osmiveslici, která bude sloužit všem věkovým kategoriím oddílu veslování, od žáčků až po kategorii Masters.

Loď pokřtil dlouholetý člen oddílu pan Jan Jindra, držitel zlaté olympijské medaile z roku 1952 a bronzové olympijské medaile z roku 1960. Osmiveslice byla pokřtěna jménem Třeboň. Slavnostní řeč pronesla členka výboru oddílu RNDr. Libuše Kotilová. Dále byli přítomni mimo jiné též členové oddílu pan Václav Vochoska, dvojnásobný olympijský medailista a paní Martina Adamová roz. Šefčíková, medailistka z mistrovství světa.

Třeboňský oddíl veslování má ve svých řadách mnoho členů, kteří dosáhli medailových umístění v rámci světových soutěží napříč věkovými kategoriemi. V současné době se v třeboňském klubu daří široké členské mládežnické základně. Doufejme, že nově pořízená osmiveslice jim umožní svádět souboje o vítězství také v této královské disciplíně. Sváteční a výjimečná událost byla podtržena účastí třeboňské starostky paní Mgr. Terezie Jenisové, dále místostarostů pana Zdeňka Mráze a Ing. Josefa Pindrocha. Vzácným hostem oslavy byla hejtmanka Jihočeského kraje Mgr. Ivana Stráská. Na závěr všem zúčastněným členům oddílu a vzácným hostům slavnostního křtu poděkoval předseda oddílu pan Luboš Baierling.

 

Karel Pešek; TJ Jiskra Třeboň, oddíl veslování

Český veslařský svaz (ČVS) > Kluby > Novinky z klubů > Sláva u třeboňských veslařů

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne           

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352