Smutek ve Slavii: Za Oldou Václavíkem

2.5.2021

Oznamujeme širší sportovní veřejnosti, že v sobotu 1. května 2021 odešel po těžké nemoci do veslařského nebe Ing. Oldřich Václavík v úctyhodném věku nedožitých 95 let.

Jako slávistický odchovanec zasvětil celý život mnoha činnostem ve veslování. V mladším věku po válce až do svých téměř 40 let byl poctivým a spolehlivým závodníkem v červenobílých barvách zejména ve větších disciplínách. Již v době aktivní kariéry se věnoval velmi intenzivně trenérské činnosti, která byla velmi bohatá a trvala celá desetiletí. Začátky veslování pod jeho vedením zažila a jistě na něj s vděkem vzpomíná zejména řada velmi úspěšných slávistických veslařek 60. a 70. let. Např. sestry Olinu a Zdenu Tiché dvakrát dovedl do finále mistrovství světa i k účasti na OH 1976 v Montrealu. Později vedl i různé posádky mužských kategorií, a to až do nedávné doby.

Olda byl i aktivním veslařským funkcionářem, hlavně v období výstavby račického kanálu, kdy jako stavební inženýr řídil různé stavební aktivity ČVS. Velkou zásluhu má i na technickém zajištění mistrovství světa ve veslování konaného v Račicích v roce 1993.

Do posledních chvil byl Olda velmi aktivní, s nevšedním zájmem diskutovat o čemkoliv. Opustil nás skvělý společník, správný chlap, stále plný elánu a s hlavou „zcela čistou“.

Oldo, udělal jsi pro náš krásný sport a pro VK Slavia toho za svůj dlouhý život opravdu dost. Za vše Ti moc děkujeme. Budeš nám moc chybět a nikdy na Tebe nezapomeneme. Čest Tvojí památce!

Rozloučení s Oldou proběhne v době koronavirové na přání rodiny jen v užším rodinném kruhu. 

Jiří Poláček, VK Slavia Praha.   

Jménem Českého veslařského svazu bychom rádi vyjádřili upřímnou soustrast rodině a přátelům Oldřicha Václavíka.

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Smutek ve Slavii: Za Oldou Václavíkem

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne                  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352