Sobotní program European Rowing Coastal Challenge 2020 předčasně ukončilo špatné počasí

24.10.2020

Veronika Činková/Martin VakočVeronika Činková/Martin Vakoč
Veronika Činková/Martin Vakoč
Radka Novotníková Radka Novotníková
Radka Novotníková
Dvojskif mix juniorůDvojskif mix juniorů
Dvojskif mix juniorů
Skif mužiSkif muži
Skif muži
Skif ženySkif ženy
Skif ženy

Také během dnešních Beach Sprintů si s veslaři závodícími ve vlnách Tyrhénského moře pohrálo počasí. Silný vítr, velké vlny a k tomu bouřka nedovolily organizátorům kompletně dokončit závodní program celého dne. Z pláže u vesnice Marina di Castagneto se do rozbouřeného moře vydalo pět českých posádek, čtyři skifaři a jeden dvojskif.

Nejlépe se v rozjížďkách vedlo dvojskifu Veronika Činková – Martin Vakoč. Mladá dvojice dosáhla nejrychlejšího času v juniorské kategorii a zítra v 7:30, pokud počasí dovolí, bude bojovat o účast ve finále proti Švýcarům.

Také Janu Fleissnerovi se v rozjížďce mimořádně dařilo! Skifař Dukly Praha si včera poprvé v životě vyzkoušel závod v příbřežním veslování a dnes nabyté zkušenosti skvěle zúročil. Svoji rozjížďku vyhrál a v celkovém pořadí si připsal 3. nejrychlejší čas. Za sebou nechal například i úřadujícího mistra světa v Beach Sprintech, Adriana Miramóna Quirogu. Ve čtvrtfinále však na vlastní kůži poznal, jaké nebezpečí na závodníky v rozbouřeném moři může čekat. Pár temp po startu o vlnu zlomil veslo a medailové ambice se rázem rozplynuly. Na bývalého juniorského mistra světa i Evropy se však usmálo štěstí! Špatné počasí zapříčinilo, že se nestihly odjet všechny čtvrtfinálové jízdy. Proto organizátoři výsledky anulovali a do zítřejšího čtvrtfinále nasadili osm nejrychlejších skifařů z rozjížděk. Honza se tak zítra v 8:30 utká s polským protivníkem.

Radku Novotníkovou potkala smůla již v ranní rozjížďce. Těsně před dojezdem na pláž ji jedna vlna převrhla a česká veslařka tak musela poslední metry doplavat. Tím ztratila cenné sekundy a přímý postup ji unikl. V opravné jízdě však toto zaváhání napravila. Skvělým výkonem vyřadila ze hry Dianou Dymchenko z Ukrajiny, která zvítězila ve vytrvalostním závodě na posledních třech mistrovství světa v příbřežním veslování. Zítra ráno tak Radka nastoupí do suchozemského semifinále, jelikož její soupeřkou bude veslařka z Rakouska.

Jiří OppitzMagdalenou Novotnou mají již své závody za sebou. Jirka skončil těsně pod stupni vítězů ve skifu juniorů, když v souboji o bronz nestačil na rakouského skifaře. Cesta veslařky ČVK Pardubice se bohužel zastavila již v opravné jízdě závodu juniorek.

Více fotografií najdete v albu European Rowing Coastal Challenge 2020 ve fotogalerii. 

Přímý přenos závodů závěrečného dne bude možné sledovat na YouTube kanále Filippi

Zoom gallery

Český veslařský svaz (ČVS) > O veslování > Příbřežní veslování > Sobotní program European Rowing Coastal Challenge 2020 předčasně ukončilo špatné počasí

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne           

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352