SP Lucern: Dvojka bez kormidelníka zabojuje o celkové prvenství v poháru

12.7.2018

Poslední kolo světového poháru proběhne jako již tradičně ve švýcarském Lucernu. Na jezeru Rotsee se představí i několik českých posádek. Největšími nadějemi českého týmu budou skifař Ondřej Synek a dvojka bez kormidelníka Lukáš Helešic – Jakub Podrazil.

Nejlepší skifař světa Synek vyhrál I. kolo světového poháru v Bělehradě. Místo II. kola SP v Linzi se však zúčastnil svého oblíbeného závodu v Amsterdamu Holland Beker, ve kterém také suverénně zvítězil. V Luzernu se ale vrátí do kolotoče světového poháru. Jeho největšími soupeři budou němečtí a novozélandští závodníci. Lukáš Helešic s Jakubem Podrazilem budou ve Švýcarsku hájit pozici momentálně nejrychlejší dvojky bez kormidelníka na světě. Veslaři pražské Dukly cílí také na celkové vítězství ve světovém poháru. Po vítězství v Linzi a druhém místě v Bělehradě se dělí o průběžné vedení s bratrskou dvojicí Sinkovičů, která má shodnou bilanci.

Párová čtyřka žen musí svůj plánovaný start bohužel zrušit kvůli bolesti zad Mirky Topinkové. Zbylá tři děvčata se rozdělí do skifu a dvojskifu. Helena Hlasová si poprvé na mezinárodní scéně vyzkouší závod na skifu. Alena Schejbalová s Lucií Heranovou pojedou proti elitnímu českému dvojskifu Kristýna Fleissnerová – Lenka Antošová.   

Na mezinárodní scénu se vrací tým lehkovážných veslařů, který má za sebou soustředění v italském Varese. Dvojskif lehkých vah Miroslav Vraštil – Jiří Šimánek se pokusí vylepšit sedmé místo z Bělehradu a vrátit se na pozice ve finále A. Párová čtyřka lehkých vah si zazávodí s výrazně silnější konkurencí než na začátku sezóny v Srbsku. Čtyřka bez kormidelníka mužů odjela do Lucernu v obměněné sestavě. Matyáše Klanga s Petrem Melicharem doplní mladá krev. Zraněného Jana Potůčka a Jana Pilce nahradí Jakub Grabmüller s Matějem Tikalem. Ve společném složení tato posádka před dvěma týdny vyhrála mistrovství ČR.

Program světového poháru začne zítřejšími rozjížďkami v 9:30. Časový program najdete zde. Startovní listiny jednotlivých závodů tady.  

 

M1x-     Ondřej Synek

M2-       Jakub Podrazil, Lukáš Helešic

M4-       Matěj Tikal, Petr Melichar, Matyáš Klang, Jakub Grabmüller

LM2x     Miroslav Vraštil, Jiří Šimánek

LM4x-   Jan Cincibuch, Milan Viktora, Jan Vetešník, Jiří Kopáč 

W2x      Lenka Antošová, Kristýna Fleissnerová

W2x      Lucie Heranová, Alena Schejbalová 

W1x      Helena Hlasová

 

Český veslařský svaz (ČVS) > Reprezentace > Senioři > Novinky > SP Lucern: Dvojka bez kormidelníka zabojuje o celkové prvenství v poháru

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne


       

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352