SP Lucern: Dvojka bez kormidelníka zabojuje o celkové prvenství v poháru

12.7.2018

Poslední kolo světového poháru proběhne jako již tradičně ve švýcarském Lucernu. Na jezeru Rotsee se představí i několik českých posádek. Největšími nadějemi českého týmu budou skifař Ondřej Synek a dvojka bez kormidelníka Lukáš Helešic – Jakub Podrazil.

Nejlepší skifař světa Synek vyhrál I. kolo světového poháru v Bělehradě. Místo II. kola SP v Linzi se však zúčastnil svého oblíbeného závodu v Amsterdamu Holland Beker, ve kterém také suverénně zvítězil. V Luzernu se ale vrátí do kolotoče světového poháru. Jeho největšími soupeři budou němečtí a novozélandští závodníci. Lukáš Helešic s Jakubem Podrazilem budou ve Švýcarsku hájit pozici momentálně nejrychlejší dvojky bez kormidelníka na světě. Veslaři pražské Dukly cílí také na celkové vítězství ve světovém poháru. Po vítězství v Linzi a druhém místě v Bělehradě se dělí o průběžné vedení s bratrskou dvojicí Sinkovičů, která má shodnou bilanci.

Párová čtyřka žen musí svůj plánovaný start bohužel zrušit kvůli bolesti zad Mirky Topinkové. Zbylá tři děvčata se rozdělí do skifu a dvojskifu. Helena Hlasová si poprvé na mezinárodní scéně vyzkouší závod na skifu. Alena Schejbalová s Lucií Heranovou pojedou proti elitnímu českému dvojskifu Kristýna Fleissnerová – Lenka Antošová.   

Na mezinárodní scénu se vrací tým lehkovážných veslařů, který má za sebou soustředění v italském Varese. Dvojskif lehkých vah Miroslav Vraštil – Jiří Šimánek se pokusí vylepšit sedmé místo z Bělehradu a vrátit se na pozice ve finále A. Párová čtyřka lehkých vah si zazávodí s výrazně silnější konkurencí než na začátku sezóny v Srbsku. Čtyřka bez kormidelníka mužů odjela do Lucernu v obměněné sestavě. Matyáše Klanga s Petrem Melicharem doplní mladá krev. Zraněného Jana Potůčka a Jana Pilce nahradí Jakub Grabmüller s Matějem Tikalem. Ve společném složení tato posádka před dvěma týdny vyhrála mistrovství ČR.

Program světového poháru začne zítřejšími rozjížďkami v 9:30. Časový program najdete zde. Startovní listiny jednotlivých závodů tady.  

 

M1x-     Ondřej Synek

M2-       Jakub Podrazil, Lukáš Helešic

M4-       Matěj Tikal, Petr Melichar, Matyáš Klang, Jakub Grabmüller

LM2x     Miroslav Vraštil, Jiří Šimánek

LM4x-   Jan Cincibuch, Milan Viktora, Jan Vetešník, Jiří Kopáč 

W2x      Lenka Antošová, Kristýna Fleissnerová

W2x      Lucie Heranová, Alena Schejbalová 

W1x      Helena Hlasová

 

Český veslařský svaz (ČVS) > Reprezentace > Senioři > Novinky > SP Lucern: Dvojka bez kormidelníka zabojuje o celkové prvenství v poháru
Stránka nebyla nalezena.

Stránka, kterou hledáte, byla pravděpodobně odstraněna, byla změněna její adresa nebo je dočasně nedostupná.
Stránka nebyla nalezena.

Stránka, kterou hledáte, byla pravděpodobně odstraněna, byla změněna její adresa nebo je dočasně nedostupná.
Mapa stránek

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne


 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352