Výkony mladých veslařů na ME juniorů 2020 potěšily ÚT mládeže Víta Kučeru

27.9.2020

📷 Detlev Seyb/ Meinruderbild.de📷 Detlev Seyb/ Meinruderbild.de
📷 Detlev Seyb/ Meinruderbild.de
World RowingWorld Rowing
World Rowing

Odložené Mistrovství Evropy juniorů 2020 je za námi. Čeští reprezentanti si vedli velmi dobře. Domů si odvážejí tři finálové účasti a dvě umístění na stupních vítězů, čímž protáhli medailovou šňůru českých výběrů na rovných deset let. Požádali jsme ústředního trenéra mládeže, Víta Kučeru, o zhodnocení výkonů našich mladých závodníků. 

„Výkon juniorského týmu na MEJ mě potěšil. Všichni závodníci podávali své maximální výkony, a to i přes obtíže, které některé posádky potkaly. Dvojskif a párová čtyřka kluků odjely na MEJ bez trenéra, který ze zdravotních důvodů musel zůstat v ČR. Čtyřka nepárová kluků jela s náhradníkem, který „naskočil“ až v den odjezdu. Strokyně dvojskifu juniorek Emča Starostová musela bohužel ze zdravotních důvodů odstoupit a v neděli za ní „zaskakovala“ Lenka Studená.

Většina závodníků si na mezinárodní juniorské úrovni zazávodila poprvé, ale svou nezkušenost všichni nahrazovali bojovností.

Největším překvapením byl výkon osmy kluků. Kluci předvedli výborný výkon v rozjížďce i ve finále a zaslouženě berou stříbro.

Párová čtyřka juniorů odjela výborně rozjížďku i semifinále. Ve finálovém závodě jsme trochu zaváhali kolem kilometru, což nás pravděpodobně stálo druhé místo. Nicméně v posádce seděli tři „prvoročáci“ a bronzová medaile je z mého pohledu výborným výsledkem pro všechny členy párovky.

Bramborovou medaili si odváží párovka juniorek. Holky určitě myslely alespoň o stupínek výš. Zaváhání v rozjížďce (děvčata nepostoupila přímo do finále o 0,03 vteřiny) je stálo síly navíc a ve finále již v boji o medaile tahala za kratší konec. Výkony řadí děvčata do evropské špičky, ale medaili si budou muset vybojovat příště. Doufám, že třeba již za rok v Račicích.

Dvojskif juniorů obsadil solidní 9. místo z osmnácti startujících posádek.

Dvojskif juniorek dojel na 10. místě. I když jsme ze zdravotních důvodů museli udělat změnu na pozici strokyně, tak děvčata předvedla bojovný výkon.

Čtyřka juniorů, po změně vynucené zdravotními obtížemi Jakuba Sprinzla, předvedla bojovný výkon ve finále B a obsadila 10. místo.

Čtyřka juniorek bohužel nestačila ani na jednu z lodí soupeřek a do finále se neprobojovala. Obsadila celkově 7. místo.

Rád bych poděkoval všem osobním trenérům závodníků za spolupráci a trpělivost, všem reprezentačním trenérům posádek (Jan Gruber, Jakub Litera, Tomáš Kletečka) za obrovský kus práce, Radce Šindílkové za nepostradatelnou pomoc v přípravě i na závodech, Ivě U. a Mílovi N. za pomoc na výcvikáčích i na MEJ. Přeji všem pevné zdraví a těším se na další výkony všech závodníků."

 

 

 

 

 

 

 

Český veslařský svaz (ČVS) > Reprezentace > Junioři > MEJ 2020 - Bělehrad > Novinky > Výkony mladých veslařů na ME juniorů 2020 potěšily ÚT mládeže Víta Kučeru

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne                  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352