21.9.2022

Míra s Jirkou proletěli cílem

Britský komentátor už za kilometrem označil českou posádku jako "letící loď". A opravdu to tak vypadalo. Od startu byli kluci na první pozici. Za pětistovkou se držela v těsném závěsu italská posádka. Na kilometru měli Míra s Jirkou náskok téměř dvou sekund, s tím dojeli i do cíle, jen se změnilo pořadí lodí na druhém a třetím místě. Nicméně posledních 700 metrů byla naprostá nádhera a vypadalo to, že jejich jízda nikoho nestojí síly a je v ní ohromná lehkost. Všechny zbylé lodě se seřadily do jedné linie a v jedné vteřině doveslovala 2. až 5. loď.

Míru a Jirku čeká semifinále ve čtvrtek 22. 9. v podobném čase.

Jakub Podrazil a Honza Cincibuch předvedli skvělý souboj s Litevci v poslední pětistovce. Tohle si pusťte ze záznamu! Dvojskif vyrazil do závodu opatrněji. Na kilometru měl ztrátu 8 vteřin na vedoucí Australany. Ovšem česká posádka předvedla ohromné nasazení v poslední části závodu. S Litevci jeli v jedné úrovni, a nakonec se jim podařilo mohutným finišem soupeře zlomit. Dokonce, i když na třetím místě, ocitli se v jedné vteřině s druhou posádkou Řeků.

Česká výprava tedy zaznamenává další postup do semifinále!

Dvojskif Alice Prokešová a Markéta Nedělová pokračují z opravné jízdy do finále C.

Skifař Jan Potůček postoupil do finále E. Ve čtvrtek ho čeká poslední závod o 25. – 30. místo.