Také juniorky a junioři ve Štětí předvedli, že jsou výborně připraveni

8.4.2019

Adepti reprezentace v mládežnických kategorií v sobotu 6. 4. 2019 úspěšně absolvovali jejich první oficiální test na vodě v roce 2019, Mistrovství ČR na dlouhé dráze. Po mnoha letech, kdy se tento distanční závod konal na Vraňansko - hořínském plavebním kanále, bylo místo závodu z technických důvodů přesunuto do Štětí. „Závodníci se tedy museli vypořádat s novou tratí závodu a vedli si dobře. Gratuluji všem medailistům k úspěšnému vstupu do sezony a dovolím si vyzvednout výkony závodnic v disciplíně skif juniorek,“ krátce zhodnotil sobotní vystoupení ústřední trenér mládeže Vít Kučera.

Vít Kučera zároveň zveřejnil další postup pro zařazení do reprezentačních týmů juniorů nebo dorostenců, který naleznete zde.

Na skifu juniorek se z vítězství radovala stříbrná medailistka z Olympijských her mládeže 2018 v Buenos Aires Anna Šantrůčková. Veslařka SK Hamr vyhrála s pohodlným náskokem 21,5s před asi největším překvapením závodu juniorek, Simonou Paškovou. Skifařka Blesku za sebe odsunula několik loňských juniorských mistryň světa na osmiveslici a navázala tak na loňské zlato, které získala na dvojce. Pro bronzovou medaili si přijela pardubická Zuzana Štěpánková před Marií Štefkovou a Barborou Mátlovou. Již druhý titul mistra ČR si tento rok na své konto připsal Jan Vacek ze Slavie. Bronzový medailista z loňského světového šampionátu juniorů porazil o pouhých 0,4s Marka Diblíka z ČVK Brno a k vítězství z trenažérů přidal druhý triumf. Na třetím místě skončil loňský vítěz dorostenecké kategorie Ondřej Sklenář, který závodí v dresu ČVK Praha.

Také závod dvojek bez kormidelníka juniorů nabídl vyrovnané a napínavé představení. Vítěznou posádku SK Hamr Jakub Doležal – Mikuláš Vybíral dělilo od třetí dvojice ČVK Brno Erik Štěrba – Samuel Polách necelých sedm sekund. Mezi tyto dvě dvojky se vklínili ještě další veslaři z Brněnské přehrady. Stříbrné medaile si ze severních Čech odvezli chlapci z Lodních sportů Brno, Tomáš Kobza s Nikolasem Ullrichem. Dvojkám juniorek kralovala děvčata z Mělníku a Třeboně. Natálie Odstrčilová s Hanou Klímovou vyhrály s velkým náskokem před dvěma posádkami z Olomouce. Stříbro získaly Lucie Truhlářová se Sárou Ševčíkovou, bronz pak Tereza Michalčíková a Markéta Zbořilová.

Martin SedlákTomášem Gajduškem z Přerova byli nejrychlejší na dvojce bez kormidelníka dorostenců. S téměř půl minutovým náskokem porazili loď ČVK Praha, Samuel Ložek – Martin Bartek. Na třetím místě dokončili závod Prokop Košař s Nikolaiem Silinem. Nejpočetněji obsazenou kategorií byl skif dorostenců. Mezi 69 mladými závodníky se z mistrovského titulu radoval Jiří Oppitz z Pardubic před dvojicí otrokovických veslařů, stříbrným Jiřím Ingrem a bronzovým Matyášem Súkupem. Také stupně vítězů dorostenek byly záležitostí pouze dvou klubů. Vítězku Elišku Švejdovou doplnila na bronzové příčce Klárka Henebergová. Mezi dvě skifařky Slavie Praha se vmáčkla pouze Kristýna Macková z Lysé nad Labem.  Novinkou v programu MČR na dlouhé trati byl závod dvojskifů dorostenek, který se podařilo vyhrát dívkám z Uherského Hradiště. Nela ŠevčíkováKarolínou Horákovou zvítězily nejtěsnějším možným rozdílem před dvojicí VK Smíchov. Martina Ledvinová a Veronika Rozová zaostaly o pouhou půl sekundu. Třetí nejrychlejší byly Aneta Seböková a Nikola Budilová z Blesku.

Kompletní výsledky 20. mistrovství ČR na dlouhé trati.

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Také juniorky a junioři ve Štětí předvedli, že jsou výborně připraveni