Téměř 1000 slajdů odstartovalo do svých závodů pořádaných VK Bohemians Praha

1.5.2022

📷 David Kyncl📷 David Kyncl
📷 David Kyncl
📷 Martina Součková📷 Martina Součková
📷 Martina Součková
📷 David Kyncl📷 David Kyncl
📷 David Kyncl
📷 David Kyncl📷 David Kyncl
📷 David Kyncl
📷 David Kyncl📷 David Kyncl
📷 David Kyncl
📷 David Kyncl📷 David Kyncl
📷 David Kyncl
📷 David Kyncl📷 David Kyncl
📷 David Kyncl

Poslední dva roky způsobily velký výpadek závodů ve startovních listinách většiny sportů. Poměřování sil chybělo především v mládežnických kategoriích. Nejinak tomu bylo u veslování, kde mladší veslaři neměli možnost utkat se „offline“ na vodních plochách. Velká chuť závodit se projevila na víkendovém programu tradičního jarního závodu, který pořádá zelenobílá Bohemka. Do Prahy zavítala i spousta moravských oddílů.

Petr Šveňha, ředitel závodu, okomentoval víkendovou regatu s velkou radostí: „Na závody se nám přihlásili závodníci z 25 oddílů. Startovalo téměř 1000 závodníků. Do Prahy zavítalo Brno, Břeclav, Olomouc, Ostrava a mnoho dalších. To nás mile překvapilo. Nejobsazenější disciplínou se stal dvojskif starších žáků. Právě kategorie žáků a dorostenců tvořila nejpočetnější skupinu startujících. To mi udělalo velkou radost. Pro mladý je to super příležitost prověřit fyzičku. Je skvělé vidět po dvou letech tolik dětí na vodě. Jsem rád, že si tu i seniorská repre posádka přijela otestovat dráhovku. Musím si pochválit i svůj tým, který závody připravoval, všechny rozhodčí a velké díky patří i partnerům závodu. Pro všechny je to velká naděje, že se postupně vrátíme do normálu a doženeme výpadek posledních dvou let. Veslování si svou pozornost zaslouží!“

S tím určitě souhlasíme a věříme, že letošní sezóna bude pro všechny veslaře přívětivější a vytvoří prostor pro kvalitní výkony.

Letos nám vše vyvrcholí v září, kdy Česko hostí Mistrovství světa ve veslování. To je však daleko před námi. Na co vás můžeme pozvat hned příští víkend, jsou jarní závody v Neratovicích a májové závody v Pardubicích.

Připomínáme, že na jarní závody v Neratovicích se můžete přihlásit do 3. 5. 23.45 hod. a na závody v Pardubicích do 5. 5. 23.45 hod. ZDE.

Výsledky Velké regaty Bohemians 2022 naleznete ZDE.

 

 

 

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Téměř 1000 slajdů odstartovalo do svých závodů pořádaných VK Bohemians Praha

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne           

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352