Termíny závodů a testování mládežnyckých reprezentací k 7. 5. 2020

7.5.2020

V tomto období většinou již řešíme nominace na reprezentační akce. Letos si na nominace musíme trochu počkat. O to delší a kvalitnější může být příprava závodníků na nadcházející sezonu.

Dostávám mnoho pozitivních informací o tréninku závodníků v klubech a oddílech. Děkuji všem trenérům za jejich práci s veslařskou mládeží i přes aktuální komplikované podmínky. 

Pevně věřím, že se nám v příštích týdnech podaří zorganizovat závody a testy pro mládežnický tým, které závodníkům umožní prodat jejich tréninkovou píli.

 K testování, které nás čeká:

 Od pondělí 11. 5. budou probíhat testy na 2000 metrů na trenažéru. V těchto testech je možné splnit limit 6:38/7:38 potřebný pro zařazení do juniorské reprezentace. Závodníci na tyto testy byli hlášeni prostřednictvím jejich oddílů. Vzhledem k pokračujícím opatřením budou testy probíhat po jednotlivých okresech.

 O víkendu 13. – 14. 6. se uskuteční distanční závody na 6 km. Výsledky těchto závodů budou jedním ze základních podkladů pro pozvání na kontrolní závody. Na těchto závodech budou vypsány disciplíny 2-jři, 2-dci, 1xjři, 1xjky, 1xdci a 1xdky.

13. 6. je plánován distanční závod v Otrokovicích a 14. 6. ve Štětí. Organizace závodů bude uzpůsobena aktuálním vládním opatřením.

 27. – 28. 6. proběhnou kontrolní závody dorostu v disciplínách 2-dci, 1xdci a 1xdky. V tuto chvíli bohužel není vypsán žádný mezinárodní závod pro tuto kategorii. Věřím, že již předvedení vlastního maximálního výkonu bude pro závodníky dostatečnou motivací v přípravě na KZ. Výsledky závodů mohou být brány jako podklad pro letošní mezinárodní start (v případě dalšího uvolňování opatření). Dále může být výsledek na KZ dorostu jedním z podkladů při zvažování divoké karty pro SCM 2021 (pokud to situace závodníka bude vyžadovat).

10. – 12. 7. se uskuteční kontrolní závody juniorů a juniorek v disciplínách 2-jři, 1xjři a 1xjky.

Na KZ budou navazovat výcvikové tábory juniorského reprezentačního týmu. Na těchto táborech bude probíhat nominace a příprava posádek na Mistrovství Evropy juniorů, které proběhne 26. – 27. 9. v Bělehradu. Příprava juniorského reprezentačního týmu bude probíhat v období červenec – září.

 Formát všech výše uvedených testů, závodů a výcvikových táborů bude uzpůsoben aktuálním nařízením Vlády ČR.   

V případě jakýchkoli otázek mě prosím kontaktujte. 

Všem držím palce a těším se na výkony závodníků.

Vít Kučera

telefon: + 420 777 602 942

e-mail: kucera@veslo.cz 

Český veslařský svaz (ČVS) > Reprezentace > Junioři > Informace > Termíny závodů a testování mládežnyckých reprezentací k 7. 5. 2020

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne


               

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352