📷 Český olympijský výbor📷 Český olympijský výbor
📷 Český olympijský výbor
📷 World Rowing📷 World Rowing
📷 World Rowing

Všechny české posádky zasáhly do sobotního programu olympijských her v Tokiu. Tři z nich jely už druhý závod během dvou dnů. Jan Fleissner po čtvrtém místě v rozjížďce nastoupil do opravné jízdy odhodlaný si vybojovat účast ve čtvrtfinále. Mladý skifař zvládl svůj úkol perfektně. Od startu mířil za postupem a cílem projel na prvním místě s pohodlným náskokem. „Od trenéra jsem měl za úkol rychle vyrazit a soupeřům odskočit, abych něco pošetřil na zítřejší čtvrtfinále, které se kvůli špatné předpovědi přesunulo z pondělí na neděli. Prvních 500m se mi povedlo a získal jsem náskok, který jsem do kiláku postupně navyšoval. Pozici jsem si hlídal až do cíle a posledních 50m trochu vystupňoval," popsal po závodě český veslař taktiku stanovenou trenérem Milanem Dolečkem, kterou do puntíku dodržel. Čtvrtfinálový boj čeká Honzu Fleissnera zítra v 5:00.

Do opravných jízd nastoupily také oba „těžké“ dvojskify. Lenka Antošová s Kristýnou Fleissnerovou vybojovaly postup do semifinále ze třetího místa a dál tak míří za vylepšením 10. místa, které získaly před pěti roky při své společné olympijské premiéře v Rio de Janeiro. Pro mužský dvojskif je olympijská regata bohužel u konce. Jakub Podrazil s Janem Cincibuchem sice vlétli do opravné jízdy po hlavě a v polovině trati se drželi na čele startovního pole. V druhém kilometru jim však došly síly a nedokázali zareagovat na zrychlení soupeřů. Čtvrté místo na postup do semifinále nestačilo.

Naopak druhé lodi vedené Michalem Vabrouškem se dařilo výborně. Dvojskif mužů lehkých vah navázal na povedenou dokvalifikaci v Luzernu a opět předvedl skvělý finiš. Jiří Šimánek s Miroslavem Vraštilem v poslední čtvrtině trati setřásli dotírající polskou dvojici a cílem projeli na druhém místě s pohodlným náskokem 3,75 s právě před Poláky. Přímým postupem získali několik dnů volna navíc, jelikož semifinále je na programu až v úterý.