Tři zlata a světový rekord, takový úspěch přineslo MS v Kanadě českým veslařům

27.2.2023

Mistrovství světa na trenažéru pořádalo kanadské Toronto. Čeští veslaři získali tři zlaté medaile, bronz, stříbro ze sprintu žen a jeden světový rekord. Famózní úspěch pro české reprezentanty.

Už v sobotu si dojel pro titul mistra světa a nový světový rekord v kategorii muži lehkých vah věkové kategorie 40-44 let Miroslav Vraštil. V Račicích, na posledním mistrovství světa, dovesloval Míra se svým kolegou Jirkou Šimánkem na pátém místě na dvojskifu. A právě parťák Jirka získal v Torontu ve svém nedělním závodě mužů lehkých vah kategorie 23-39 let titul mistra světa také.

Miroslav Vraštil dosáhl na kanadském MS času 6.13,6. Jirka svůj závod vyhrál časem 6:11,0 a předvedl krásný souboj se stříbrným Florianem Rollerem, který dojel v čase 6:11,7.

Nedělní podvečer patřil opět českým reprezentantům. Bronz získal Jakub Podrazil, kdy jeho čas mířil hluboko pod magickou hranici šesti minut - 5:42,6. Zlato bral aktuálně mistr světa na skifu a nyní i na trenažéru, Němec Oliver Zeidler 5:37,3.

V kategorii mužů pod 17 let se podařilo pardubickému Tadeášovi Mukovi doveslovat také pro titul mistra světa, zlato bral za čas 6:13,8. Jako poslední startovala Adéla Bartáková v kategorii žen 17-18 let. O konečné čtvrté místo svedla boj s Kanaďankou Crowe. Adéla doveslovala v čase 7:14,8.

Gratulujeme i stříbrné Tereze Hořejšové (W 40-44), která ve svém závodě na 500 metrů porazila třetí Finku o 7 desetin sekundy. Krásný boj do posledních centimetrů.

V kategorii muži PR3, tedy paraveslařské disciplíně, se podařilo českému závodníkovi Václavu Trnkovi získat stříbro na trati 2km. První místo obsadil Francouz Florian Canolle a třetí Argentinec Pablo Geyer.

Václav startoval i ve sprintu na 500 m, kde získal bronzovou medaili. Gratulujeme!