Uplynulý víkend patřil společnému srazu širší juniorské reprezentace a Talent ID

28.2.2023

Od podzimu loňského roku se mladí veslaři účastnili několika testování, pro oba projekty jsou jiná pravidla výběru. Sportovní centrum mládeže tvoří základ pro širší juniorskou reprezentaci. Talent ID pomáhá mladým veslařům rozvíjet především dispozice pro veslování, na jejichž základě jsou do tohoto projektu vybíráni. Je opravdu fajn vidět, když Talent ID funguje jako odrazový můstek a sportovci se posouvají do SCM a reprezentují na světových šampionátech. 

Víkend tedy patřil tréninkovým kempům těchto skupin. Juniorští reprezentanti se potkali v Račicích, kde je, i přes chladné počasí, čekalo veslování na vodě, atletika, posilovna, strečink, kompenzační cvičení, ale i třeba testy ANP. Talent ID měl sraz v Praze a program byl obdobný.

Hlavním koordinátorem projektu Talent ID je Jirka Kopáč, který krátce shrnul sraz nových členů: „S průběhem srazu jsem opravdu velmi spokojen. Podařilo se nám zvládnout všechny naplánované aktivity, kde byl kladen velký důraz na správné technické provedení. Rád bych poděkoval Martině Součkové, která se podílí na vedení atletické a plavecké části a také Davidovi Kotrčovi za přípravu a vedení části rozvoje silových schopností. Sraz probíhá v armádním centru Júliska a veslařské loděnici Dukla, kterým děkuji za poskytnutí perfektního zázemí. Věřím, že i mladým sportovcům je dobré ukázat, kde se připravují reprezentanti a kam mohou pokračovat, pokud budou ve svém sportu úspěšní. S tím souvisí i poslední z témat, připravenost a celková úroveň mladých veslařů. Opravdu mě mile překvapilo, na jak dobré úrovni noví členové jsou, jaký mají přístup, jak zvládají komplexní náplň srazu. Je vidět, že se posunula práce v klubech a mládež je lépe připravena. Děkuji tedy i osobním trenérům v klubech.“

Koordinátorem SCM je ústřední trenér mládeže Vít Kučera, i on má k ruce tým, který pomáhá vytvářet program a drží skvělou kvalitu péče o mladé závodníky: „Poděkování patří všem závodníkům i trenérům, kteří na VT vedli tréninky. Na vodě vedli posádky Míla Navrátil, Tomáš Kletečka, Adam Michálek, Pavel Bláha a Jakub Litera. Posilování a strečink vadla Radka Šindílková a trenérka Šárka Cimlová absolvovala se závodníky atletickou průpravu,“ a v neposlední řadě Vítek Kučera doplňuje i průběh víkendu. „Na VT jsme absolvovali Test ANP, běžecký test na 3 km, atletickou průpravu, posilovnu a strečink a samozřejmě tréninky na vodě. Závodníci zvládli VT velmi dobře, a i přes poměrně studené počasí absolvovali všechny plánované tréninky.

 

Radka Šindílková, která dlouhodobě zajišťuje program kompenzačních cvičení, core posilovny a strečinku, komentuje poslední sraz: „Když jsem před lety přišla k juniorské reprezentaci a na mém cvičení řekla např. "pozice hole" nebo "hluboký dřep", nebylo zcela samozřejmé, že by závodník cviky a samotná cvičení znal. Nyní, nejenom že tuší, ale i ví, jak má jednotlivé cviky a pozice správně provést. 

Vidím zde tedy výrazný posun. Určitě je i nadále na čem pracovat, ale celkově je připravenost závodníků ohledně mobility a např. statické posilovny mnohem lepší. 

Je zapotřebí poděkovat hlavně trenérům v klubech, tento progres je výsledkem jejich práce. A vážím si toho, že pokud ji nezvládnou osobně, jsou ochotní spolupracovat a zajistit svým svěřencům externisty. Nastavuje se nový standard, do veslařských oddílů dochází trenéři specialisté. Vím, že mládežníci mají kondiční trenéry, trenéry na atletiku, na plavání, fyzioterapeuty na cvičení core, mobility atd. I toto je dle mého názoru skvělá cesta. A v neposlední řadě bych chtěla poděkovat závodníkům, jsou pozorní, naslouchají a opravdu na sobě chtějí pracovat.“

 

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Uplynulý víkend patřil společnému srazu širší juniorské reprezentace a Talent ID

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne           

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352