Úpravy Labe arény finišují před letošními šampionáty

23.3.2017

Tiskovky zúčastnil i hejtman Oldřich Bubeníček (Reprofoto video)Tiskovky zúčastnil i hejtman Oldřich Bubeníček (Reprofoto video)
Tiskovky zúčastnil i hejtman Oldřich Bubeníček (Reprofoto video)

Organizátoři dokončují úpravy areálu Národního olympijského centra vodních sportů v Račicích. Fanouškům se v Labe aréně představí v květnu na mistrovství Evropy veslaři a v srpnu na mistrovství světa kanoisté.

Všichni si toho hrozně vážíme a chceme, aby šampionát byl co nejlepší, abychom se předvedli," řekl na tiskové konferenci místopředseda Českého veslařského svazu pro sport Václav Chalupa.

Do areálu v Račicích se už investovalo přes 200 milionů korun. „Byla odstraněna stará dřevěná tribuna, která nebyla bezpečná, vznikl velký prostor terasy, nová je jídelna pro sportovce a týmy, z níž je vidět na závodiště. Můžeme tak obsluhovat 1500 lidí při šampionátu veslování a přes 2000 lidí při MS v rychlostní kanoistice," uvedl ředitel Labe arény Michal Kurfirst.

Vedle nové malé tribuny je prostor pro zbudování mobilní zastřešené tribuny pro 10 000 až 13 000 diváků na mistrovství světa a 5000 až 7000 fanoušků na mistrovství Evropy. Bezplatné odstavné parkoviště bude fungovat u papíren ve Štětí, odkud bude kyvadlová doprava do Račic.

Pro závodníky je v Račicích připraveno 450 lůžek, další se ubytují v okolních městech. „Ani ty největší hvězdy žádné speciální požadavky nemají, nejsme tenisti," poznamenal Kurfirst. „Zvyšují se pouze nároky na stravování," zmínil.

Dokončit zbývá rekonstrukci cílové věže. „Aby se rozhodčí a časomíra cítili pohodlně," řekl předseda Českého veslařského svazu Dušan Macháček. Buduje se také ještě jeden průplav pro kanoisty. Přímo na závodech nebudou chybět obří obrazovky. Na pěší zóně bude bar s občerstvením.

Zvelebení areálu, který je podle Chalupy už nyní na špičkové úrovni, by mohlo podle organizátorů přilákat k vodním sportům mládež. Vznikl také projekt Česko vesluje, jehož cílem je upozornit veřejnost na šampionát v Račicích i nasměrovat k tomuto sportu děti.

V investicích do olympijského centra se bude pokračovat i po skončení obou sportovních akcí. „Plány jsou ještě zhruba za 200 milionů korun, chybí třeba posilovna nebo relaxační centrum pro závodníky," uvedl Kurfirst. V Račicích jsou nyní na kontrole lidé z mezinárodní veslařské federace FISA. „Areál je připraven, vypadá to na jedničku s hvězdičkou," uvedl Macháček.

(Zdroj ČTK)

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Úpravy Labe arény finišují před letošními šampionáty
Stránka nebyla nalezena.

Stránka, kterou hledáte, byla pravděpodobně odstraněna, byla změněna její adresa nebo je dočasně nedostupná.
Stránka nebyla nalezena.

Stránka, kterou hledáte, byla pravděpodobně odstraněna, byla změněna její adresa nebo je dočasně nedostupná.
Mapa stránek

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne


 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352