V Račicích se bojuje o místa v reprezentaci

22.4.2022

📷 David Kyncl📷 David Kyncl
📷 David Kyncl
📷 David Kyncl📷 David Kyncl
📷 David Kyncl
📷 David Kyncl📷 David Kyncl
📷 David Kyncl
📷 David Kyncl📷 David Kyncl
📷 David Kyncl

V pátek dopoledne odstartovaly Kontrolní závody 2022 seniorů. Nejlepší čeští veslaři a veslařky tak v Račicích bojují o místa v reprezentačních posádkách. Dvoudenní test zahrnuje tři závody. Dva dnes a jeden zítra. Posádky byly nasazeny do jízd podle umístění na Mistrovství ČR na dlouhé dráze v Hoříně. Z každé rozjížďky dvě nejrychlejší lodě postoupí a dvě nejpomalejší naopak sestoupí, pokud je kam. Na závěr budou reprezentační trenéři hodnotit jak umístění v jednotlivých jízdách, tak součet všech tří dosažených časů.

„Myslím si, že systém kontrolek je dobrý, už jsme ho několikrát jeli v minulosti. Za mě je nejlepší pro ověření aktuální výkonnosti,“ pochvaluje si systém kontrolních závodů Sportovní ředitel ČVS, Ondřej Synek. „Možná bychom si mohli, do budoucna, troufnout pracovat s hodnotou dosažených časů. První a poslední by se vystřídali, ale u druhého a pátého by se mohly porovnat časy, jestli ke změně má vůbec dojít. Samozřejmě v momentě, pokud máme stálé povětrnostní podmínky,“ myslí si Jan Navrátil. Trenéra Dukly Praha potěšila představení jeho svěřenců: „Jsem spokojený s výkony. Už se mi to rýsovalo během tréninků a kluci to tady potvrdili. Žádné nepříjemné překvapení se nekonalo.“

„Organizačně všechno dobře funguje. Máme vše zajištěné. Máme i zdravotníka, dneska nám tahal jednoho z vody. Výkonnost závodníků je v některých disciplínách dobrá, v některých malinko horší. Ještě nás zítra čeká jedna jízda. To budou další data do té skládačky, kterou musíme zanalyzovat a vyhodnotit. A pak se budeme s trenéry bavit, jak poskládáme týmy a reprezentační posádky,“ shrnul na závěr Ondřej Synek.

V dosavadním programu se nejvíce dařilo Lence Antošové a Janu Cincibuchovi na skifech a dvojce bez kormidelníka Dmytro Baranivskyj, Adam Kapa, kterým se podařilo vyhrát obě finále A. Dnešní výsledky a zítřejší startovní listinu Kontrolních závodů seniorů 2022 najdete zde.

Zítra se do programu kontrolních závodů zapojí také juniorky, junioři a dorost, kteří budou bojovat o zařazení do reprezentace ve svých kategoriích. Kontrolní závody mládeže jsou na programu v sobotu a v neděli. Startovní listiny a výsledky můžete sledovat zde.

Album z dnešních závodů.

Český veslařský svaz (ČVS) > Repre > Senioři > Novinky > V Račicích se bojuje o místa v reprezentaci

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352