V roce 2023 vzniknou nově Sportovní střediska (SpS) pro děti ve věku 12 – 15 let

7.10.2022

Od roku 2023 ČVS zřizuje Sportovní střediska (SpS) pro děti ve věku 12 – 15 let (pro rok 2023 r. n. 2008 – 2011). ČVS k zahájení programu Sportovních středisek ve veslování přistoupil po konzultacích s Národní sportovní agenturou. 

Hlavním cílem Sportovních středisek bude pomoc při zajištění přípravy mladých talentovaných závodníků. Důraz bude kladen na obecnou sportovní přípravu.

Pro zřízení SpS je nutné, aby klub/oddíl splňoval několik podmínek. Mimo jiné zabezpečení sportovní přípravy trenérem s platnou trenérskou licencí A nebo B ve veslování. Dále je sledována dlouhodobá práce klubu s mládeží (dle počtu dětí do 15 let v Přijď veslovat) a počet dětí, které splňují podmínky pro zařazení do SpS.

Mladé sportovce lze do SpS zařadit podle předem stanovených kritérií, pokud mají české občanství, registraci v ČVS a jsou zařazeni do „Přijď veslovat“. Do SpS lze zařadit jen závodníky, kteří jsou v klubu/oddílu splňující podmínky pro zřízení SpS.

Rozhodující pro zařazení závodníka do SpS je výsledek v baterii testů zaměřených na obecnou kondiční připravenost. První možností pro splnění daných podmínek je testování „Přijď veslovat“, které probíhá v období 5. – 21. 10.

Kompletní informace o Sportovních střediscích včetně pravidel pro zřízení SpS, či pravidel pro zařazování sportovců do SpS najdete na WEBU ČVS

 

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > V roce 2023 vzniknou nově Sportovní střediska (SpS) pro děti ve věku 12 – 15 let

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne           

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352