Václav Trnka vybojoval stříbro, Jan Čížek čtvrtý ve světové konkurenci

26.2.2022

📷 Josef Mládek📷 Josef Mládek
📷 Josef Mládek
📷 Ondřej Kroutil 📷 Ondřej Kroutil
📷 Ondřej Kroutil
📷 Josef Mládek📷 Josef Mládek
📷 Josef Mládek
📷 Josef Mládek📷 Josef Mládek
📷 Josef Mládek

Oba čeští zástupci, kteří zasáhli do dnešního programu virtuálního Mistrovství světa 2022 ve veslování na trenažéru, bojovali o medaili. Václav Trnka vybojoval stříbrnou medaili, Janu Čížkovi bronz unikl v posledních 200 m dvoukilometrové trati.

Václav Trnka po včerejším překonání českého rekordu a čtvrtém místě na 2000 m nastoupil do sprinterského závodu a pokračoval ve skvělých výkonech. Veslař ČVK Praha nestačil v kategorii mužů PR3 jen na vítězného Slováka Milana Lackoviče, jenž překonal světový rekord. Pro druhé místo si český zdravotně handicapovaný veslař dojel v čase 1:31,2 s náskokem více jak 2 s na třetího Tunisana Lahouara, kterému tak oplatil včerejší porážku v souboji o bronz.

Osobní rekord si o 0,2 s vylepšil Jan Čížek, jenž v kategorii mužů do 23 let obsadil nepopulární čtvrté místo. Veslař TJ VS Tábor se od startu držel na medailové pozici. Ještě 200 m před cílem dvoukilometrové trati byl třetí. V závěru ale bohužel neodolal zrychlení moldavského soupeře, který se silným finišem propracoval ze čtvrtého místa až ke stříbru.

„Honza si vyrovnal osobní rekord. Čtvrté místo je samozřejmě také velmi pěkné. Zajel to na trenažéru, který má osobně zapůjčený od ČVS, proto děkujeme za podporu,“ napsal po závodě předseda TJ VS Tábor, Josef Mládek.

Jiří Ertel v kategorii mužů 70-74 let bohužel do finálového závodu neodstartoval. 

Výsledky virtuálního Mistrovství světa 2022 v jízdě na veslařském trenažéru.

Záznamy závodů českých veslařů najdete na YouTube kanále World Rowing. 

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne           

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352