Václav Zitta s Petrem Ouředníčkem světovými rekordmany na veslařském trenažéru

25.5.2021

Václav Zitta pokračuje ve sbírání ultra-maratónských rekordů na veslařském trenažéru i v tomto roce. Po loňském individuálním úspěchu si letos k překonání jednoho z historických zápisů přizval Petra Ouředníčka. Společně si minulý týden vytyčili cíl překonat světový rekord ve veslování dvojic na 24 hodin v kategorii 30-39 let.

Společnými silami dosáhli veslaři Slavie Praha potřebných metrů více jak 37 minut před vypršením 24 hodinového limitu. Během jednoho celého dne dokázali naveslovat 373 286m s konečným průměrem 1:55,7/500m, čímž o 8 822m posunuli dosavadní rekord ve své věkové kategorii. K tomu absolutnímu křížem věkovými skupinami chybělo necelých 7km.

Kluci se po 20 minutovém rozjetí na zahřátí střídali v 40min intervalech. V závěrečné čtvrtině se doba výměny zkrátila na 30 min. Poslední hodinu dokonce na 15min. „Samostatně to bolelo víc, ve dvojici to byla větší zábava. A také rekonvalescence proběhla rychleji,“ porovnal oba své pokusy Václav Zitta.

Obdivuhodný výkon zatím není oficiálně schválen. Vašek s Petrem tak teď čekají na jeho potvrzení a zapsání do rekordních tabulek.

Český veslařský svaz (ČVS) > Českovesluje > Halové veslování > Václav Zitta s Petrem Ouředníčkem světovými rekordmany na veslařském trenažéru

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne          

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352