Veslař Chalupa ještě Peking nevzdává doufá v divokou kartu

19.6.2008

Václav Chalupa ve středu přišel společně s Jakubem Makovičkou o šanci kvalifikovat se na dvojce bez kormidelníka na olympijské hry v Pekingu. Přesto však existuje ještě malá šance, že se čtyřicetiletý bývalý úspěšný skifař do Číny podívá. Mezinárodní veslařská federace (FISA) zřejmě koncem týdne udělí několik divokých karet a česká dvojice doufá, že se štěstí usměje i na ni.

"Čekáme na zázrak. FISA má ještě několik volných karet, které ale zřejmě udělí rozvojovým zemím. Alespoň podle informací, které máme. Verdikt by měl padnout v sobotu nebo v neděli. Do té doby budeme v očekávání," řekl Chalupa v rozhovoru pro ČTK.

Dvojka bez kormidelníka Chalupa, Makovička, která byla složena až v letošní sezoně a neměla tak šanci kvalifikovat na olympiádu na loňském mistrovství světa v Mnichově, byla na poznaňském kanále hodně blízko úspěchu. V dnešním finále však Češi obsadili třetí, první nepostupové místo. Od letenek do Pekingu je dělilo jen 0,57 vteřiny.

"Prohráli jsme po čestném boji a se ctí. Do poslední chvíle jsme bojovali s Itali a Číňany o špičky lodí a do posledních metrů to byla velká řežba. Bohužel to nakonec nevyšlo a Italové nás porazili," uvedl veslař pražské Dukly k finálové jízdě.

Pět finalistů přitom prakticky bojovalo o jediné postupové místo. Kanaďané Scott Frandsen a Dave Calder, vítězové posledního Světového poháru, byli totiž velkými favority, což v Poznani potvrdili a jasně postoupili.

Chalupa s Makovičkou přitom dokázali v semifinále italskou dvojici Raffaello Leonardo, Giuseppe de Vita porazit. Dnes se jim to už ale nepodařilo. "Osobně jsem měl v průběhu závodu dost práce s tím, abych kormidloval a vesloval, takže jsem závod tolik nesledoval. Shodli jsme se ale na tom, že Italové se ze semifinále poučili a na začátku si tentokráte vytvořili větší náskok. Podařilo se nám je sice dojet, ale oni náš nápor ve finiši odrazil," přiznal Chalupa.

Účastník pěti olympijských her, který poprvé startoval už v Soulu v roce 1988, byl přitom společně s Makovičkou asi 250 až 300 metrů před cílem na druhém postupovém místě. "Jak už jsem ale říkal, až do poslední chvíle to byl velký boj a dopadlo to takhle," dodal Chalupa, který stejně jako další čeští účastníci dodatečné olympijské kvalifikace odjel už dnes z Poznaně domů. Na závěrečném podniku SP, jenž se tam bude od pátku konat, startovat nebude.

www.novinky.cz

Český veslařský svaz (ČVS) > O veslování > Média > Napsali o veslování > Rok 2008 > Veslař Chalupa ještě Peking nevzdává doufá v divokou kartu
Stránka nebyla nalezena.

Stránka, kterou hledáte, byla pravděpodobně odstraněna, byla změněna její adresa nebo je dočasně nedostupná.
Stránka nebyla nalezena.

Stránka, kterou hledáte, byla pravděpodobně odstraněna, byla změněna její adresa nebo je dočasně nedostupná.
Mapa stránek

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne


 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352