Veslaři do 23 let dostanou šanci na světovém poháru v Sabaudii

3.6.2021

Soubor:
startovnilistiny.pdf
Formát:
pdf
Velikost:
637kB

III. kolo v Sabaudii, které odstartuje pátečními rozjížďkami, uzavře letošní ročník světového poháru ve veslování. Na jezeře Paola se představí šest našich lodí. Všichni, kteří se kvalifikovali na olympijské hry v Tokiu, dali přednost přípravě na vrchol letošní sezóny. Český tým je tak tentokrát postaven především na posádkách, které budou v první polovině července reprezentovat Česko na Mistrovství světa do 23 let v Račicích. „Chceme dát šanci mladým veslařům zazávodit si v mezinárodní konkurenci ještě před MS U23, protože regaty v Německu, na které jsme plánovali vyjet, byly zrušeny,“ vysvětlil nominaci mladých závodníků ústřední trenér ČVS Jakub Makovička.

V jižní Itálii se tak představí tři vlajkové lodě reprezentace do 23 let. Obě párové čtyřky a skifař lehkých vah Jonáš Friedrich. Párová čtyřka mužů se oproti předchozím závodům světového poháru změní jen z části, aby splňovala podmínky U23. Filipa ZimuTomáše Šišmu doplní Dalibor Neděla s Danielem Noskem. Párovka žen je složena z veslařek, které bývaly úspěšné na juniorských šampionátech. Čtveřice Valentýna Solařová, Zuzana Štěpánková, Michala Pospíšilová, Simona Pašková bude v Sabaudii sbírat cenné zkušenosti. Pro všechna děvčata, která by společně poskládala pěknou kolekci medailí z mistrovství světa a Evropy juniorů, to bude premiéra na světovém poháru.

Poslední závod před dočasným rozdělením čeká dvojku bez kormidelníka žen Anna Šantrůčková, Pavlína Flamíková. Prvně jmenovaná se po Sabaudii začne připravovat na mistrovství světa do 23 let, kde bude startovat na skifu. Stejný osud čeká také dvojskif žen lehkých vah. Na jezeře Paola startuje Veronika Činková ještě s Kristýnou Neuhortovou. Pro šampionát v Račicích se osamostatní a bude závodit na skifu lehkých vah. Český tým v Itálii doplňuje dvojka bez kormidelníka mužů Dmytro Baranivskyj, Adam Kapa.

Světový pohár v Sabaudii začne zítřejšími rozjížďkami a opravnými jízdami. Vrcholem budou nedělní finále. 

Soubor:predbeznycasovyprogram.pdfPopis:

Veškeré informace o závodech je možné sledovat zde

Fotky ze Sabaudie jsou ve fotogalerii v albu III. kolo SP 2021 Sabaudia.

Nominace českého týmu na III. kolo SP v Sabaudii

W2-Anna ŠANTRŮČKOVÁ Pavlína FLAMÍKOVÁ   
LW2xKristýna NEUHORTOVÁ Veronika ČINKOVÁ   
W4xValentýna SOLAŘOVÁ Zuzana ŠTĚPÁNKOVÁ Michala POSPÍŠILOVÁ Simona PAŠKOVÁ
LM1xJonáš FRIEDRICH    
M2-Dmytro BARANIVSKYJ Adam KAPA   
M4xDaniel NOSEK Dalibor NEDĚLA Tomáš ŠIŠMA Filip ZIMA
Český veslařský svaz (ČVS) > Repre > Senioři > Novinky > Veslaři do 23 let dostanou šanci na světovém poháru v Sabaudii

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352