Veslaři z resortních sportovních center se sešli ve Varese

6.4.2022

V březnu proběhlo v Itálii společné dvoutýdenní soustředění veslařů z obou resortních sportovních center. Na jezeře Varese se sešlo celkem 36 veslařů a veslařek z Olympu a Dukly Praha. K nim se připojili Tomáš Gajdušek a Martin Sedlák z Přerova, kteří si sice tréninkový kemp hradili sami, ale byli plnohodnotnými partnery pro dvojky bez kormidelníka.

„Trénovali jsme hlavně na vodě, skifech a dvojkách. Občas i na dvojskifech nebo noncoxech. Holky z Olympu měly v Itálii i osmiveslici, na které se párkrát svezly. Hodně jsme byli také v posilovně a na kole, silničním i horském,“ popsal náplň soustředění sportovní ředitel ČVS, Ondřej Synek. „Soustředění splnilo účel! Bylo krásné počasí. Vůbec nefoukalo a nepršelo, takže se dalo veslovat každý den. Všechno vyšlo, jak mělo. Nikdo se nezranil, ani neonemocněl covidem,“ pochvaloval si průběh tréninku v Itálii trojnásobný olympijský medailista. „Absolvovali jsme dva společné hromadné tréninky. Jednou jsme jeli úseky 4 x 2 km a podruhé pětkrát kilometr. Díky měření jsme mohli porovnávat jednotlivé posádky mezi sebou,“ dvakrát se všichni veslaři sešli na společné fázi.

Zeptali jsme se, jak viděli společné soustředění účastníci Olympijských her 2020 v Tokiu, Lenka Antošová a Jan Fleissner.

„Převážně  jsme trénovali zvlášť, po obvyklých tréninkových skupinách, ale využili jsme i možnosti společného tréninku se skupinou Michala Vabrouška.  Na dvojskifech jsme si zatrénovali proti skifařům. Takové tréninky vždy vítám. Všichni jsme se pak zúčastnili i dvou společných měřených tréninků. Na to je právě takové soustředění ideální. Žádné komplikace nepřišly a trénink jsme splnili,“ zhodnotila po sportovní stránce pobyt ve Varese Lenka Antošová.
Ubytování  bylo dobré, strava trochu jednotvárná, ale byla jsem ráda, že si nemusíme vařit sami,“ dodala k podmínkám na společném soustředění mistryně Evropy na dvojskifu  z roku 2017.

 

„Bylo fajn být pohromadě. Přes den měla sice každá skupina jiný tréninkový plán, takže jsme se potkali málokdy, ale večer jsme společně s děvčaty hráli deskové hry. Pro nás, jako čistě mužský resort, to byla příjemná změna,“ pochvaloval si Honza, který patří do skupiny párových veslařů Jana Navrátila, společný pobyt v Itálii.
Už méně byl spokojený s ubytováním a s jídlem. „Ani jedno mě úplně nepotěšilo. Pokoje nebyly velké a při 15 denním soustředění v nich nebylo jednoduché udržet pořádek. U jídla jsem čekal vyšší úroveň. Někdy příjemně překvapilo, jako třeba ryby či maso s bramborem, ale celkově bylo až příliš těstovin s omáčkou,“ doplnil své postřehy bývalý juniorský mistr světa i Evropy.
Naopak s kvalitou tréninků byl Jan Fleissner velmi spokojený. „Co se týká tréninků, tak to bylo povedené soustředění. Počasí na jedničku. Odjeli jsme vše, co jsme měli v plánu. Myslím, že trenér byl spokojený. Pro mě osobně bylo soustředění velmi náročné, protože jsem v lednu prodělal svůj třetí covid, bral dvoje antibiotika a v Itálii jsem šel poprvé do vyšší zátěže,“ popsal odchovanec VK Bohemians Praha zdravotní komplikace, se kterými se musel vypořádat.

Jak se povedlo účastníkům na soustředění ve Varese natrénovat, předvedou poprvé tuto sobotu 9. dubna, kdy je čeká 21. Mistrovství ČR na dlouhé dráze 2022, které se bude poprvé od roku 2018 konat na Vraňansko-hořínském plavebním kanále. Ten prošel v posledních letech modernizací.

 

Český veslařský svaz (ČVS) > Repre > Senioři > Novinky > Veslaři z resortních sportovních center se sešli ve Varese

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352