24.6.2022

Jiří  Šimánek s Miroslavem Vraštilem přivezli z Bělehradu bronzové medaileJiří  Šimánek s Miroslavem Vraštilem přivezli z Bělehradu bronzové medaile
Jiří Šimánek s Miroslavem Vraštilem přivezli z Bělehradu bronzové medaile
Reprezentační dvojskif Podrazil, Cincibuch při závodě 1. Světového poháru v BělehraduReprezentační dvojskif Podrazil, Cincibuch při závodě 1. Světového poháru v Bělehradu
Reprezentační dvojskif Podrazil, Cincibuch při závodě 1. Světového poháru v Bělehradu
Párová čtyřka U23 Nosek, Diblík, Čížek, Baldrián dojela v Poznani osmáPárová čtyřka U23 Nosek, Diblík, Čížek, Baldrián dojela v Poznani osmá
Párová čtyřka U23 Nosek, Diblík, Čížek, Baldrián dojela v Poznani osmá
Reprezntační párová čtyřka seniorů ve složení Zima, Neděla, Šišma, Fleissner vybojovala na světovém poháru v Poznani šesté místoReprezntační párová čtyřka seniorů ve složení Zima, Neděla, Šišma, Fleissner vybojovala na světovém poháru v Poznani šesté místo
Reprezntační párová čtyřka seniorů ve složení Zima, Neděla, Šišma, Fleissner vybojovala na světovém poháru v Poznani šesté místo
Juniorští mistři Evropy 2022: Tomáš Panchártek, Kryštof Janáč, Jakub Sprinzl, Ondřej PecivalJuniorští mistři Evropy 2022: Tomáš Panchártek, Kryštof Janáč, Jakub Sprinzl, Ondřej Pecival
Juniorští mistři Evropy 2022: Tomáš Panchártek, Kryštof Janáč, Jakub Sprinzl, Ondřej Pecival

Tento víkend bude račický kanál patřit opět veslařům. Od pátku bude probíhat mistrovství republiky kategorií juniorů, U23 a seniorů. Vyvrcholením budou nedělní finálové jízdy všech kategorií.

Po covidové pauze se bude letos mistrovství republiky konat v plném lesku, za účasti všech juniorských i seniorských reprezentanů. Je na co se těšit.
Pro celou seniorskou reprezentaci jsou navíc závody generálkou na světový pohár v Lucernu, který se bude konat 8. - 10. července.

Největší pozornost bude na MČR poutat závod párových čtyřek mužů, kde se v jedné kategorii sešly hned čtyři reprezentační lodě. Posádky seniorů a U23, které se umístily minulý týden na SP v Poznani na šestém, resp. osmém místě, doplní hvězdná sestava složená z členů olympijského dvojskifu a dvojskifu LV - Podrazil, Cincibuch, Šimánek, Vraštil. I když je posádka postavená pouze pro závod mistrovství republiky, bude mít určitě ty nejvyšší cíle. Čtvrtou reprezentační lodí bude párovka juniorů, čerstvých mistrů Evropy z Varese, kteří změří síly se svými staršími kolegy.

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Víkendové MČR ve veslování „okoření“ souboj čtyř reprezentačních párových čtyřek