Všechny české lodě postoupily na MEJ do dalších bojů o medaile

26.5.2018

Podařený den má za sebou Česká juniorská reprezentace na mistrovství Evropy juniorů. Všechny lodě postoupily do další fáze šampionátu.

Na dráze v Gravelines se nejvíce dařilo párovým čtyřkám. Josefína Lázničková, Anna Šantrůčková, Michala Pospíšilová a Eliška Podrazilová potvrdily pozici největších adeptek na vítězství a s přehledem si dojely pro přímý postup do finále. Také sestava juniorů vyhrála svoji rozjížďku. Čtveřice Václav Baldrián, Tomáš Šišma, Radim Hladík a strok Marek Řehořek si vytvořila rozhodující náskok hned na první pětistovce, který si přivezla až do cíle. Bonusem byl nejrychlejší čas ze všech třech rozjížděk. Vzhledem k počtu přihlášených posádek musí však kluci absolvovat ještě zítřejší semifinále.

Dvojskif dívek Barbora Mátlová – Zuzana Štěpánková a dvojka bez kormidelníka Aleš Pospíšil – Dalibor Neděla si vybojovaly místo v zítřejším finále A totožným způsobem. Obě posádky dojely ve svých rozjížďkách na druhém místě, které však na postup nestačilo. V opravných jízdách ale nenechaly nic náhodě a postoupily z první pozice do finálového boje.

Dvojskif chlapců také uspěl v opravné jízdě. Po ne zcela povedené rozjížďce Jakub Kyncl s Tomášem Hujňákem zabrali a s velkým náskokem vybojovali postup do semifinále A/B. V tom se představí i čtyřka bez kormidelníka (Šimon Řezník, Vojtěch Šetina, Vlastimil Dědek, Tomáš Jelínek), které stačilo k postupu 3. místo v rozjížďce.

Nejsložitější cestu do semifinále musel zvládnout Gabriel Mahler. Druhé místo v rozjížďce jej vzhledem k počtu soupeřů poslalo pouze do čtvrtfinále. V něm si však skifař ČVK Praha vedl skvěle a od začátku až do cíle se držel na vedoucí pozici.  

Obě osmiveslice si zajely jízdu o nasazení do dráhy. Lépe se dařilo děvčatům, která dojela třetí. Kluci pátí.

Zítra v dopoledních hodinách jsou na programu semifinále. Odpoledne se můžeme těšit na finálové boje.

Kompletní výsledky a zítřejší program jsou zde.  

 

Český veslařský svaz (ČVS) > Reprezentace > Junioři > MEJ 2018 - Gravelines (FRA) > Novinky > Všechny české lodě postoupily na MEJ do dalších bojů o medaile

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne


 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352