Všechny české lodě postoupily v Duisburgu do finále

11.5.2019

Foto Detlev Seyb/MS 2018 PlovdivFoto Detlev Seyb/MS 2018 Plovdiv
Foto Detlev Seyb/MS 2018 Plovdiv

V pátek v podvečer začala mezinárodní regata v Duisburgu, na kterou se vypravila velká část českého reprezentačního týmu i některé oddílové posádky. Do pátečních rozjížděk zasáhlo pět českých posádek a dařilo se jim výborně. Hned tři lodě vybojovaly postup do dnešního finále z prvního místa a k nim se přidaly i další dvě skifařky, kterým stačilo 2. a 3. místo k zajištění místa v boji o medaile.

Velmi těžký úkol stál před dvojkou bez kormidelnice. Vzhledem k vysokému počtu přihlášených lodí musely sestry Žabovy bezpodmínečně zvítězit, aby si dnes zazávodily s nejlepšími ve finále A. Lucce s Aničkou se ale závod povedl náramně a samy byly překvapené, jakým způsobem vyhrály. Děvčata zvítězila o více jak 7 s a zajela nejrychlejší čas ze všech dvojek bez kormidelnice. „Jsme z toho úplně v šoku, pořad nás všichni poráží a dneska to bylo úplně na “pohodu”J,“ napsala Lucka a slíbila, že dnes pro zlato udělají vše, co bude v jejich silách.

Také mužské dvojce se dařilo výborně. Lukáš Helešic s Jakubem Podrazilem zvítězili s náskokem téměř 5 s před bronzovými medailisty z MS 2018 bratry Onfroy. Vítězové loňského ročníku světového poháru tak i letos výborně vstoupili na mezinárodní scénu. Také Kristýna Neuhortová vykročila do Wedau regaty v Duisburgu vítězně. Skifařka lehkých vah, patřící ještě do kategorie U23, zajela stejně jako sestry Žabovy nejrychlejší čas ze všech startujících ve své disciplíně. Dnes v 15:05 tak bude bojovat o celkové prvenství. Ani ve finále skifařek lehkých vah seniorek A nebude chybět česká stopa. Díky 2. místu ve včerejší rozjížďce se do něj probojovala Monika Nováková startující v Duisburgu za Slavii. Poslední českou finalistkou je skifařka Valentýna Solařová, které k postupu mezi první šestku stačilo 3. místo.

Kompletní list výsledků a program dnešních rozjížděk i finále najdete zde.

Live stream odpoledních finále.

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Všechny české lodě postoupily v Duisburgu do finále