Vysoké učení technické v Brně navýšilo své vedení v duelech OSMY BRNO

29.10.2018

V pátek 19. října se uskutečnil IV. ročník závodu OSMY BRNO v novodobé historii, který získává na stále větší oblibě. Jedná se o duel osmiveslic složených ze studentů dvou největších brněnských univerzit, který navazuje na rok 1937, kdy posádky těchto škol soupeřily poprvé. Již počtvrté od roku 2015 se tak na řece Svratce utkaly osmy Vysokého učení technického v Brně a Masarykovy univerzity. VUT pod vedením kapitána posádky Štěpána Havlíčka, který se zároveň ujal pozice veslovoda, rozhodlo o své třetí výhře v novodobé historii hned na startu kilometrové trati. Veslaři v červených dresech projeli cílem s obrovským náskokem 35s. Vedle 7. skifaře letošního Akademického mistrovství světa v Šanghaji se o další vítězství pro svoji univerzitu postarali Vladimír Trojan, Martin Svízela, Petr Lukoianov, Jakub Starnovský, Michal Režňák, Vojtěch Kára, Jakub Hrubý a kormidelnice Petra Klusáčková. Novodobá bilance těchto soubojů je nyní 3:1 pro letošní vítěze.  

Pěknou reportáž z pátečního dne připravili reportéři Sportu v regionech České televize.

Závody pokračovaly i v sobotu, kdy na Svratce závodily univerzitní čtyřky s kormidelníkem a po nich i osmiveslice. Těchto závodů se zúčastnili také veslaři z Szechenyi Istvan University Győr, kteří si do Maďarska odvezli dvě vítězství. Úspěšný den se jim podařilo korunovat triumfy v obou mužských disciplínách. Vítězství na čtyřce s kormidelníkem žen ukořistily veslařky studující Univerzitu Karlovu v Praze. V osmách žen spadla výhra do klína domácím veslařkám VUT v Brně, jelikož byly jedinou čistě ženskou startující posádkou.

Kompletní výsledky si můžete prohlédnout v přiloženém souboru. Na stránkách OSMY BRNO najdete podrobnější zprávu ze sobotních závodů.

Soubor:2018_vysledky_osmy-brno.xlsxPopis:

Závodem OSMY BRNO zároveň vyvrcholil nově vzniklý tříkolový Pohár univerzit, do kterého byly započítány ještě Univerzitní osmy v Praze a Akademické MČR v Brně. Ze suverénního vítězství se mohli radovat studenti Univerzity Karlovy v Praze, kteří nasbírali krásných 333 bodů. Tedy více než druhé VUT v Brně a třetí ČZU v Praze dohromady. Vítěznou trofej přebrala kapitánka týmu Tereza Škvorová.

Soubor:pohar_univerzit_2018.xlsxPopis:

Rozsáhlou fotogalerii z celých závodů si můžete prohlédnout zde.

 

Český veslařský svaz (ČVS) > O veslování > Univerzitní veslování > Vysoké učení technické v Brně navýšilo své vedení v duelech OSMY BRNO

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352