Vzpomínka na Růženu Beinhauerovou

22.9.2012

Vzpomínka na Růženu Beinhauerovou

V těchto dnech si veslaři z Českého veslařského klubu Brno připomínají 100 leté výročí narození významné brněnské sportovkyně Růženy Beinhauerové. Narodila se 23.září 1912 v Ostravě, ale celý svůj sportovní život spojila s Brnem. Studovala na Masarykově univezitě a po studiích trvale působila jako středoškolská a vysokoškolská pedagožka tělesné výchovy v Brně. Již při studiích se věnovala lyžování, sjezdování i běhu na lyžích. V 30tých letech  patřila ke špičce československého lyžování. Během své lyžařské činnosti získala 11 titulů mistryně republiky v běhu na lyžích i sjezdových disciplinách. Reprezentovala ČSR ve sjezdovém lyžování na OH 1936 v německém Garmisch-Partenkirchenu a na MS 1938 ve švýcarském Engelbergu.

Od roku 1939 se začala věnovat veslování v Českém veslařském klubu v Brně.V různých disciplinách a různých posádkách získala celkem 24 titulů mistryně republiky. Ženská osma ČVK Brno / později Sokol Brno I a Spartak ZJŠ /, kterou vždy strokovala zvítězila v deseti ročnících Pražských Primátorek. Svoji závodní činnost ukončila v roce 1957 v 45 letech. Po skončení závodní činnosti se věnovala vedle svého zaměstnání trenérské práci ve veslařském klubu. Vychovala desítky úspěšných veslařek, které získaly rovněž tituly mistryň republiky a některé reprezentovaly republiku na evropských soutěžích. Za její sportovní činnost jí byl udělen titul Zasloužilý mistr sportu.

Ve veslařském sportu působila také jako rozhodčí a funkcionářka svého klubu a ústřední veslařské sekce v Praze /nyní Český veslařský svaz/. Po těžké nemoci zemřela 16. května 1968.

 

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Vzpomínka na Růženu Beinhauerovou

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne


 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352